OnePlus geçen yıl ilk Android tableti OnePlus Pad’i piyasaya sürdü. Halefinin ortaya çıkması muhtemelen aylar alacak, ancak cihazla ilgili ilk ayrıntılar yavaş yavaş sızdırılıyor: B. varsayılan çıkış tarihi ve işlemci.

OnePlus Pad 2, 2024’ün ikinci yarısında piyasaya sürülecek

Ünlü sızıntıcı Max Jambor’un X (eski adıyla Twitter) üzerinden paylaştığı bilgiye göre OnePlus Pad’in halefi, 2024 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülecek. Lansman için bu uzun bir zaman olsa da, OnePlus Pad 2’nin var olduğu ve zaten üzerinde çalışıldığı kesinliğini getiriyor.

Olası çıkış tarihi dışında tablet hakkında henüz pek bir şey bilinmiyor. Görünüşe göre yaklaşmakta olan OnePlus Pad, Çin’de satılan kardeş şirket Oppo Pad 2’nin yeniden markalanmış bir versiyonudur. Dolayısıyla OnePlus Pad 2’nin gelecek Oppo Pad 3 ile aynı özelliklere ve tasarıma sahip olması sürpriz olmaz.

OnePlus Pad 2: Oppo tabletten farkları

Dijital Sohbet İstasyonuna göre (üzerinden Gizmo Çin), bir başka sızıntı ise Oppo Pad 3’ün daha önce olduğu gibi MediaTek yongasıyla değil, üst düzey SoC Snapdragon 8 Gen 3 ile donatılacağı.

Durum böyleyse, Oppo Pad 2 ve OnePlus Pad’de Dimensity 9000’e göre performansta önemli bir sıçrama olacaktır. Aynı zamanda Snapdragon 8 Gen 2’yi çalıştıran Samsung Galaxy Tab S9 gibi Snapdragon çipiyle çalışan birkaç tablet arasında yer alacak.

OnePlus Pad Go

OnePlus Pad Go, daha pahalı olan OnePlus Pad’e benzer şekilde, benzersiz 7:5 oranında 11,3 inç 2,4K çözünürlüklü bir LCD panele sahiptir. / © Amazon TR

Bildiğimiz gibi OnePlus, cihazlarının maliyetini Snapdragon muadilleriyle rekabet ettiğinden daha düşük tutmak için MediaTek çiplerini kullanıyor. Bu, OnePlus 3’ün selefine göre daha yüksek bir fiyat alacağı anlamına gelebilir.

Amiral gemisi çipine ek olarak, OnePlus Pad 2, daha ucuz olan OnePlus Pad Go’ya benzer benzersiz 7:5 ekran oranının yanı sıra büyük bir pil kapasitesi ve hızlı şarj hızını da benimseyebilir. Tabletin Android 14 ve Oxygen OS çalıştırdığı söyleniyor.

OnePlus Pad 2’den başka ne istersiniz? OnePlus’ın Snapdragon 8 Gen 3 yüzünden tabletin fiyatını artırdığını mı düşünüyorsunuz? Bu konuda görüşlerinizi duymak isteriz.genel-27