Bugünkü anlaşma, 240 Hz yüksek yenileme hızına sahip 16 inç OLED ekran gibi birinci sınıf özelliklere sahip Asus ROG Zephyrus G16 oyun dizüstü bilgisayarının 2024 sürümüne bakıyor. Güçlü bir Nvidia RTX mobil GPU ile desteklenen bazı oyunlarda bu kadar yüksek kare hızına sahip olma yeteneği sayesinde bu dizüstü bilgisayardaki oyun inanılmaz derecede akıcı olmalı.

Best Buy’da mevcut olan Asus ROG Zephyrus G16, önceki 1.999 $ fiyat etiketinden 250 $ düşerek 1.749 $’a düşürüldü. Piyasadaki en ucuz dizüstü bilgisayar değil ve yalnızca üst düzey bileşenler için değil, aynı zamanda muhteşem OLED ekran için de para ödüyorsunuz.

Dizüstü bilgisayarın içinde 2,3 GHz temel saat frekansına sahip bir Intel Core Ultra 9 185H CPU bulunuyor. 22 iş parçacığına, 16 çekirdeğe (6 Performans çekirdeği, sekiz Verimlilik çekirdeği ve iki düşük güçlü Verimli çekirdek) ve maksimum 5,1 GHz turbo frekansına sahiptir. Entegre Arc grafiklerini içerir, ancak bunun da ötesinde, oyunlarınıza ve uygulamalarınıza güç sağlamak için kasanın içine yerleştirilmiş bir Nvidia RTX 4070 dizüstü bilgisayar GPU’nuz da vardır.Bu etkileyici dizüstü bilgisayarın diğer bazı özellikleri arasında şık tuşlara sahip RGB arkadan aydınlatmalı klavye ve kulaklık/mikrofon için 3,5 mm birleşik ses girişi, 1x HDMI 2.1, 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A, 1x içeren bir bağlantı noktası portföyü yer alır. Thunderbolt 4, 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C ve bir kart okuyucu; tüm ekstra çevre birimleriniz ve ekranlarınız için çok sayıda bağlantı noktası.genel-21