Tıpkı orijinal Dying Light’taki gibi, gece vakti Ölen Işık 2 Oldukça ürkütücü: Oyunun en korkunç düşmanları oynamak için ortaya çıkıyor ve bunlardan herhangi biri tarafından fark edilmeniz sizi çatılara sığınacak bir yer aramaya gönderen bir kovalamacayı tetikliyor. Bu sizin için çok kolay olduysa, şanslısınız: TechLand yeni bir kabus zorluk modu eklemek üzere ve işleri önemli ölçüde değiştirecek.

İçinde yeni posta Zombi oyununun Steam sayfasında Dying Light 2 serisinin yönetmeni Tymon Smektala, kabus zorluk moduyla gelen değişiklikleri anlatıyor. Bu sadece düşman eklemek veya onların sağlıklarını güçlendirmek meselesi değil; kabus modu, daha taktiksel ve üzerinde düşünülmüş bir yaklaşımı zorlayan yeni yeniden düzenlenmiş mekanikleri içerir.

Smektala şöyle açıklıyor: “Sizi oyunumuzun korkunç dünyasına daha da fazla kaptırmak için Kabus Modu, HUD öğelerinin çoğunu kaldırıyor.” “Bir düşmanı fark etmek için kullanıcı arayüzü işaretleyicilerini kontrol etmek yerine gözlerinize ve kulaklarınıza güvenmeniz gerekecek.”

Tehlikeli düşmanlar için HUD göstergelerinin düşürülmesinin Dying Light 2’yi çok daha korkutucu bir deneyim haline getireceğini görmek zor değil. Oyunun her zaman eğlenceden çok sinir bozucu bulduğum bir yönü, geceleri ortaya çıkan ve sizi gördüklerinde mahalledeki her şeyi çığlık atarak peşinize gönderen uluyanlar oldu. Ancak fark edilmeleri kolaydır ve konumlarının üzerinde her zaman özel bir simge bulunur, bu nedenle herhangi bir sürpriz veya tehdit hissi ortadan kalkar; yalnızca bu alanlardan kaçınmanız gerekir.

Geliştiriciler, kooperatifin kabus modunda da biraz farklı çalışacağını söylüyor. Oyun tasarımcısı Jan Rajtar-Kruczyński, “Normalde ortak modda oynamak oyunu kolaylaştırır, ancak burada durum tam tersi; dövüşler çok zorlu olacak şekilde ölçeklendirildi” diye açıklıyor. “Buradaki fikir, iyi bir işbirliği ve iletişim yoluyla en zorlu düşmanların bile üstesinden gelebilmenizdir.”

Yani evet, çok daha zorlu düşmanlar bekliyoruz, özellikle de özel enfekte ve geçici maddeler söz konusu olduğunda. Peki ya güvendiğin el feneri? Evet, şu andan itibaren titreyecek, sırf işleri daha da korkutucu hale getirmek için.

Geliştiriciler, kabus zorluğuyla gelen değişikliklerin tek tek listelenemeyecek kadar çok olduğunu, bu yüzden geldiğinde hepimizin dikkatli olması gerektiğini söylüyor. Neyse ki çok fazla beklememiz gerekmeyecek; Smektala, güncellemeyi “sadece birkaç gün” içinde bekleyebileceğimizi söylüyor.

Kabus modu maceranıza çıkmadan önce biraz bilgi tazelemeye ihtiyacınız varsa Dying Light 2 gruplarına ve en iyi Dying Light 2 silahlarını nasıl alacağınıza ilişkin kılavuzlarımıza göz atın.

Ayrıca günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için bizi Google Haberler’de takip edebilir veya PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2