Bundan tam bir yıl önce ZTE, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Axon 50 Ultra’yı tanıttı. Telefon, uydu mesajlaşma ve mükemmel pil ömrü sunan pek çok telefondan biri olarak tanıtılmıştı.

Bir yıl sonra ZTE duyurur Axon 50 Ultra’nın devamı olan bu telefon, çift uydu bağlantısına ve genellikle üst seviye telefonlara özgü pek çok premium özelliğe sahip bir telefon.

Yeni Axon 60 Ultra, hafta sonu Çin’de tanıtıldı ve henüz üzerinde bir fiyat etiketi bulunmuyor. Ancak teknik özellikleriyle ilgili her şey ortaya çıktı, bu nedenle amiral gemisinin Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci tarafından desteklendiğini ve 120 Hz yenileme hızına sahip çarpıcı 6,78 inç OLED ekrana sahip olduğunu biliyoruz.

Axon 60 Ultra, önceki modelden farklı olarak hem hücresel hem de uydu ağlarına aynı anda bağlanabiliyor. Ayrıca telefon, şebeke kapsama alanının zayıf olduğu bölgelerde gelişmiş bağlantı ve düşük gecikme süresi vaat ediyor.

ZTE ayrıca Axon 60 Ultra’nın 5.5G olarak da bilinen 5-Advanced’ı desteklediğini doğruladı; bu, telefonun, ağını 10 Gbps’ye kadar indirme ve 1 Gbps’ye kadar hız sağlayacak şekilde geliştiren yerel operatörlerden biri olan China Mobile için mükemmel bir seçim olduğu anlamına geliyor yükleme hızları.

Fotoğrafçılık söz konusu olduğunda Axon 60 Ultra, 50 megapiksel ana sensör, 50 megapiksel ultra geniş kamera ve üçüncü bir makro lensten oluşan üçlü bir kamera kurulumuna sahiptir. Ayrıca telefonun ön tarafında 32 megapiksellik bir selfie kamerası bulunuyor.

Pil söz konusu olduğunda ZTE Axon 60 Ultra, üst düzey kategorinin en iyilerinden biri gibi görünüyor. Amiral gemisi, 80W kablolu şarj hızına sahip devasa bir 6.000 mAh pil ile geliyor. Ne yazık ki ZTE, telefonun stok durumu ve fiyatıyla ilgili herhangi bir ayrıntı sunamadı ancak bu telefon bir süreliğine yalnızca Çin’de satışa sunulacak.telefon-1