Christopher Nolan'ın Interstellar filminin posteri.

Resim: Warner Bros./Paramount

İlke Bu, bir kez daha sinemalarda gösterime giren tek Christopher Nolan filmi değil. adresindeki sunumu sırasında SinemaKonParamount bunu koyacağını açıkladı Yıldızlararası 10. yaşını kutlamak için tekrar sinemalarda.

Bilim kurgu destanı 27 Eylül’de dijital ekranlarda ve 70mm IMAX’ta gösterime girecek. Bu yazının yazıldığı sırada bilet satın alınamıyor ve sinemalardan tekrar ayrılmadan önce ne kadar süreceği de bilinmiyor. Nasıl bir pay büyük filmlerin sondan birkaç on yıl yeniden vizyona giriyor ve Nolan hâlâ zirvede Oppenheimer’ın ödüllerin süpürülmesi, bu WB ve Paramount’un açısından akıllıca bir hareket.

Yıldızlararası İlk olarak 5 Kasım 2014’te vizyona giren film, Nolan’ın Batman üçlemesini iki yıl önce tamamladıktan sonraki ilk filmiydi. İnsanlığın küresel olarak yok olmaya yaklaştığı distopik bir gelecekte geçen Matthew McConaughey’nin Joe Cooper’ı, NASA tarafından insan ırkı için tamamen planlandığı gibi gitmeyen yeni bir yuva bulmakla görevlendirilir. Piyasaya sürüldüğü sırada çoğunlukla sağlam eleştiriler topladı ve gökbilimciler tarafından özellikle iyi kabul edildi. bilimsel olarak doğru öyleydi ve teorik astrofizik kullanımıydı. Yıl boyunca yeniden gösterime giren yeni gösterimlerle gişe hasılatı dünya çapında 731 milyon dolara ulaştı ve 2015 Oscar’larında En İyi VFX ödülünü kazanmayı başardı.

Her ne kadar iyi kabul edilse de, diğerleriyle kıyaslandığında çok fazla konuşulacak gibi görünmüyor. Başlangıç ya da İlke yeniden değerlendirme sonrası. Artık hem o hem de Oppenheimer arkamızdalar, nasıl olduğunu görmek ilginç olacak Yıldızlararası bu iki filmi şekillendirdi ve on yıl sonra nasıl kendi başına bir şey olarak yığıldığını öğrenmek – yani sinemalarda oynandığını ve gitmekte kendinizi güvende hissettiğinizi varsayarak. Değilse, her zaman akış vardır.

[aracılığıyla[viaÇeşitlilik]


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7