Zamanımızda bazı tuhaf özel bilgisayar kasaları gördük ama bu oyun bilgisayarı Bir alaşım araba tekerleğinin içine yerleştirilmiş bu şimdiye kadar karşılaştığımız en tuhaf şeylerden biri. Jon Salvini tarafından inşa edilen bu sistem, evindeki yarış simülasyonu kurulumuna güç sağlamak için oldukça uygun bir şekilde kullanılıyor.

Hızla büyüyen firmamız sayesinde PC oluşturma Facebook sayfası, mevcut kasa tasarımlarına dayalı modlardan, sıfırdan PC yapılarına kadar birçok özel oyun bilgisayarı gördük. Hatta sizinkini değerlendirilmek üzere gönderebilirsiniz. Burada. Burada Jon’un alaşım jantlı PC yapısına daha yakından bakıyoruz.

Araba tekerleklerinin yakından baktığınızda düşündüğünüzden daha büyük olabileceğini gösteren bu yapının şaşırtıcı yanı, Jon’un tam boyutlu bir ATX anakartı ve sistemin 240 mm AIO soğutucusunun radyatörünü tekerleğin içine sığdırmayı başarmasıdır. Her ikisi de basit bir kontrplak taban üzerine monte edilmiş olup, harika görünümlü bir bilgisayar yapmak için süslü metal işleme becerilerinin gerekli olmadığını göstermektedir.

Aynı şey, Jon’un mevcut favori oyunlar listesine (Assetto Corsa, PUBG, Forza, Skyrim, No Man’s Sky, Snowrunner) güç veren Nvidia GeForce RTX 3070 Ti’nin geleneksel bir şekilde doğrudan anakarta monte edilmesi için de geçerli. Burada dikey GPU montajına ve PCIe kablo uzatmalarına gerek yoktur.

Jon’a yerel jant ve lastik mağazası S&S Tyres tarafından sağlanan büyük 20 inçlik Asanti Black Label jantın (her biri 350 dolar değerinde) seçilmesi, yapım sürecine kesinlikle yardımcı oluyor. Krom, fırçalanmış titanyum ve saten siyah kaplama seçenekleriyle sunulan Jon, bilgisayar kasası görevi görmesi için siyah versiyonu tercih etti. Bu kaplama sadece harika görünmekle kalmıyor, aynı zamanda koyu renk, bilgisayarın içini biraz gizli ve gizemli tutmanın ve tehlikeli kablo yönetimini gizlemenin daha iyi bir yoludur.

Intel CPU ve Nvidia GPU’ya 2×16 GB Corsair Vengeance DDR4 bellek kiti, Samsung 970 Pro 2 TB M.2 SSD, Samsung 980 1 TB M.2 SSD, Asus Prime B660-Plus D4 anakart ve EVGA Super Nova 750 katılıyor. G5 750W güç kaynağı. Bu arada ID-Cooling Frostflow 240 AIO soğutucuyla birlikte sistem sessiz bir şekilde soğutuluyor! Pure Wings 2 92mm fan aslında tekerleğin göbeğine monte edilmiştir.

Jon’un yaptığı diğer modlar arasında IBest Impetus RGB 24 pinli Strimer RGB güç kablosu kapağının eklenmesi, kırmızı bijon somunundan yapılmış özel bir güç düğmesinin takılması ve tekerleğin iç kenarında ekstra RGB LED şeritlerin bulunması yer alıyor.

Bir araba tekerleğinin içindeki ve mor RGB ile aydınlatılan oyun bilgisayarı

Birçok yönden yapının tamamı oldukça basit görünüyor ancak sonuç çok dikkat çekici ve son derece etkili. Aynı zamanda Jon’un Logitech G920 direksiyonuna (en iyi direksiyonlardan biri) odaklanan yarış simülasyonu kurulumuna da harika bir eşlik ediyor; bu direksiyon aynı zamanda masaya monte vites değiştirici ve USB el freni ile üç pedallı bir düzenlemeyi de içeriyor.

Jon’un kurulumunun geri kalanını doldurmak bir LG UltraGear QHD 34GP63A-B monitör, JVC 32” TV ve Durgod K310 Taurus Nebula klavye Kiraz MX Black anahtarlar ve çeşitli özel tuş başlıkları.

Jon, oyun faresi olarak Belkin WaveRest F8E262-BLK fare altlığının üzerinde duran Corsair Harpoon RGB’yi tercih etti. Ses için subwoofer’lı bir Logitech X-230 seti, Razer Nari Ultimate oyun kulaklığı ve müzik için JLab Flex BT veya JBL Quantum 400 kulaklık var.

Kurulumunu bizimle paylaştığı için Jon’a teşekkür ederiz. Yapının ve Jon’un araba tutkusunun daha fazla fotoğrafını Instagram’da bulabilirsiniz. ŞARJLIHAOS.

Monte edilmiş gitarların bulunduğu bir oyun odasındaki araba tekerleği oyun bilgisayarı

Bu yazı ilk olarak 20 yılı aşkın süredir muhteşem kurulumları kapsayan ve şu anda PCGamesN’in bir parçası olan Custom PC’de yayınlandı. Neredeysemize katılın 500 bin üyeli Facebook grubu Bu yapıyı tartışmak için.

Kendinizi uzman bir bilgisayar üreticisi olarak görüyorsanız, şunları yapabilirsiniz: kendi özel PC yapınızı bugün bize gönderin gelecekte PCGamesN’de yer alma şansı için.

oyun-2