BASIN BÜLTENİ

RESTON, Va. ve TEL AVIV, İsrail, 11 Nisan 2024/PRNewswire-PRWeb/ — Dünyanın ilk Üretken Yapay Zeka için bilinmesi gereken erişim kontrolleri sağlayıcısı olan Knostic, 2024 RSA Conference Launch Pad yarışmasında ilk üç finalistten biri olarak seçilerek bugün gizlilikten çıkıyor.

Kuruluşlar, ChatGPT benzeri sistemler oluşturmak için Büyük Dil Modellerini (LLM’ler) ve Microsoft Copilot ve Glean gibi araçları hızla benimsiyor, ancak bunu kendi kurumsal bilgileriyle yapıyorlar. Bu tür sistemler aynı zamanda ikramiyeler, satış gelirleri ve birleşme ve satın alma bilgileri gibi öncelikle çalışanın bilmesi gerekenler dışındaki içerikleri ifşa ederek iş risklerini de beraberinde getirir. Knostic ile çalışanlar ihtiyaç duydukları her şeye erişebilir, ancak cevapları kurumsal politikaya göre işlerini yapmak için bilmeleri gerekenlere göre şekillendirilir.

“Microsoft Copilot, Glean ve diğer LLM’ler yarış arabası motoruna benziyor. Veri yakıttır. Peki frenler olmadan kim hızlı araç kullanmak ister? Biz frenleriz, işletmelere LLM’leri benimsemelerini hızlandırma konusunda güven verirken, aynı zamanda da Knostic’in kurucu ortağı ve CTO’su Sounil Yu, “En değerli varlıklarının güvenliği” dedi.

Knostic’in sunduğu teklif aynı zamanda kuruluşların erken benimseme aşamasında, bilinmesi gereken ihlallere maruz kalma durumlarını anlamalarına ve LLM tabanlı araçların güvenli bir şekilde uygulanmasına giden yolu anlamalarına yardımcı olur. Veri güvenliğine yönelik izne dayalı erişim kontrolü gibi eski yaklaşımlar, Yüksek Lisans çağında yetersiz kalıyor ve yeni yaklaşımlara ihtiyaç duyuluyor.

Knostic’in kurucu ortağı ve CEO’su Gadi Evron konuyu daha da detaylandırdı: “Yanlış dosyalanmış bir maaş bordrosu e-tablosundan ve bir şablonda bırakılan hassas bir sunucu yorumundan, hatta yasal olarak erişilebilen içerikten elde edilen sırlardan, LLM’ler zararlı ve potansiyel olarak tehlikeli bilgilerin keşfedilmesini hızlandırır. Knostic, eski izin modellerinin ötesine geçiyor ve erişimi, kullanıcının bilmesi gereken gerçek bilgilere göre şekillendiriyor.”

Siber güvenlik alanında deneyimli isimler Gadi Evron (daha önce Citibank ve PwC’den seri girişimci) ve Sounil Yu (Bank of America’nın eski Baş Güvenlik Bilimcisi) tarafından 2023’ün sonlarında kurulan Knostic, Shield Capital’in katılımıyla 3,3 milyon dolarlık bir başlangıç ​​öncesi finansman turu topladı. Pitango First, DNX Ventures ve Seedcamp’ın yanı sıra melek yatırımcılar Kevin Mahaffey (Lookout), David Cross (Rain Capital), Bryson Bort (SCYTHE), Travis McPeak (Resourcely), Matthew Honea (Forward Networks) ve diğerleri.

Shield Capital’den Raj Shah: Shield Capital Yönetici Ortağı Raj Shah, “Güvenlik, Büyük Dil Modellerinin kurumsal olarak benimsenmesi için kritik bir kolaylaştırıcıdır” dedi. “Knostic.ai’de çığır açan çözümler üreten Gadi ve Sounil ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz.”

Admr. NSA’nın eski başkanı Mike Rogers(Emekli): “Knostic’in bilinmesi gereken kişiselleştirme konusundaki benzersiz yaklaşımı, Savunma Bakanlığı alanından bahsetmeye bile gerek yok, şirketler için Yüksek Lisans’ın kilidini açan şeydir. Önümüzdeki yolculuk için heyecanlıyım.”

Knostik Hakkında

Knostic, Büyük Dil Modelleri (LLM’ler) için dünyanın ilk bilinmesi gereken tabanlı erişim kontrolleri sağlayıcısıdır. Bilgi merkezli yetenekleriyle Knostic, kuruluşların yüksek lisans programlarının benimsenmesini hızlandırmasına ve değerden, güvenlikten veya güvenlikten ödün vermeden yapay zeka destekli inovasyonu teşvik etmesine olanak tanır.

Daha fazla ayrıntı için şu adresi ziyaret edin: https://www.knostik.ai/siber-1