Bu hafta, John Jackson Miller dünyasına geri döndü Yıldız Savaşları yıllardan beri ilk kez roman Yaşayan GüçJedi’ların ve Cumhuriyet’in önceki yılki durumuna mükemmel bir bakış Hayalet Tehdit. Bir sonraki kitabı biraz daha dünyevi ama daha az vahşi değil.

io9, yalnızca Miller’ın efsanevi oyunun devamını yazdığını ortaya çıkarabilir Tim Burton yarasa Adam film içinde Batman: DirilişPenguin Random House’dan yeni bir roman. “Rüya projeleri var, bir de asla hayal bile edemeyeceğiniz projeler var. Bu ikincisidir,” dedi Miller, io9’a e-posta yoluyla gönderilen bir açıklamada. “İnsanlar her zaman hangi dünyada yazma şansını elde etmek istediğimi soruyor; Burton’ın Batman hakkındaki yaklaşımına asla isim vermedim çünkü bunun olabileceğini hiç düşünmemiştim. Ancak [PRH] editör Tom Hoeler bir yol buldu.”

Batman 1989 Yepyeni Bir Romanla Devam Ediyor başlıklı yazı için görsel

Resim: Penguen Rastgele Ev

Diriliş DC Comics’inkine benzer şekilde 1989 yapımı filmden sonraki olayları doğrudan takip edecek. sahip olmak Batman ’89 mini diziBatman’in Joker’in ölümünün ardından Gotham’ı koruma mücadelesi devam ediyor. Her zaman tetikte olan Batman, Joker çetesinin kalıntılarıyla savaşır, ancak suç kargaşası, Joker’in gaz saldırılarının şehre verdiği kalıcı hasar ve kendisi için suçla mücadelenin ötesinde bir gelecek hayal etmeye çalışırken, bunun her ikisini de alacağını fark eder. Gotham’ı yeniden gün ışığına çıkarmaya çalışacak maskeler: Pelerinli Haçlı’nın kukuletası ve Bruce Wayne’in zengin cep kitabı. Ancak Gotham’ı kurtarma arzusunun bir takıntı haline geldiğini ve yeraltı suç dünyasının güçlerinin her geçen gün daha da güçlendiğini fark eden Batman, en büyük düşmanının bu kader karşılaşmasından sağ kurtulup kurtulamayacağını merak etmeye başlar.

“DC Batman ’89 çizgi romanları Tim Burton filmlerinden sonra geçiyordu ama ben bunu yapmayı seçtim. Batman: Diriliş doğrudan bir devam romanı [the 1989 movie]” diye ekledi Miller, “Vicki Vale ve Alexander Knox’tan Max Shreck ve Selina Kyle’a kadar uzanan karakterleri kastediyorum. Batman Geri Dönüyor kitapta yer alabilir.”

yarasa Adam olduğum yazarı şekillendirdi. 12 kez tiyatroda izledim. Bunu üniversitedeki makalem için inceledim ve çizgi roman dergilerinde sık sık yazdım, buna Prince’in Warner Bros. Records film müziği üzerine bir makale de dahil,” diye sözlerini tamamladı Miller. “Yazı Batman: Diriliş eski dostlarla yeniden bir araya gelmek gibiydi.”

Batman: Diriliş 15 Ekim’de raflarda olacak ve şu andan itibaren ön sipariş verilebilir Amazon, Penguen Rastgele Ev Ve Kitapçı.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7