Güney Koreli teknoloji devi Samsung, büyük kullanıcı tabanını doğrudan değişken dijital varlıklara maruz bırakmadan Web3 ile etkileşime geçmek için küçük adımlar atıyor. Yeni bir gelişme olarak Samsung, meta veri oyunu Wilder World ile ortaklığını duyurdu. Bu ortaklık aracılığıyla Wilder World, Samsung’un özel Web3 TV paketinin on beş müşterisine NFT ödülleri sağlayacak. Wilder World için yapılan bu anlaşma, oyunun Samsung’un akıllı televizyonları aracılığıyla milyonlarca eve ulaşmasını sağlayacak.

Serbest dolaşımlı bir meta veri ekosistemi olan Wilder World, öncelikle Aralık 2023’te alfa testi için başlatılan rekabetçi bir yarış oyunudur ve bu yıl daha geniş bir kullanıma sunulacaktır. Oyunun arkasındaki ekip, Çarşamba günü X’te resmi bir gönderi aracılığıyla Samsung ile ortaklığını duyurdu.

Samsung’un özel Web3 TV paketlerinin bir sonraki satışında, on beş seçkin alıcı ödül olarak Wilder World NFT’lerini alacak. Bu ortaklık sayesinde metaverse oyunu, ekosistemine yeni oyuncular eklemeyi bekliyor.

Gelişen teknolojilerdeki gelişmeleri takip eden Samsung, esasen yeni nesil müşterilerle bağlantı kurmayı hedefliyor. Seul merkezli şirket bu nedenle metaveri ve NFT’ler gibi Web3 unsurlarını yeni ürün yelpazesine entegre ediyor.

Samsung, televizyon pazarındaki liderliğini uzun süredir koruyor. Şirketin 2023 yılında dolu dünya çapında satılan televizyonların pazar payı yüzde 30,1’dir; bu oran, bir önceki yılın yüzde 29,7’sinden biraz daha yüksektir. Samsung, yeni girişimleriyle Web3 teknolojilerini doğrudan geniş kullanıcı tabanına ulaştırabildi.

Bu, teknoloji mamutunun Web3 dostu bir yaklaşım benimsediği ilk sefer değil. Örneğin Nisan 2023’te Samsung, Galaxy Zfold serisi cihazlara varlık ticareti hizmetleri sunmak için Crypto.com ile işbirliği yaptı.

Samsung, 2022’de NFT’leri akıllı TV ve akıllı telefon ekosistemlerine taşımak için ortakları Theta Labs ve Nifty Gateway ile bağlantı kurdu.

Aslında aynı yıl Samsung, dünyanın ilk TV tabanlı NFT kaşifini tanıttı. Aynı yılın ilerleyen saatlerinde şirket, NFT satın alma ve yönetimi gibi özelliklerle gelen akıllı TV modellerini piyasaya sürmeye başladı.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8