Anı Bong Joon-ho’nun Parazit En İyi Film Oscar’ını kazandığında herkes “Sırada ne var?” diye merak etti. Cevap, ortaya çıktı ki, benklonlar ve ölümle ilgili bir bilim kurgu uyarlaması 2025’te çıkacak. İlk fragmanı gördük ve bu kesinlikle zihinsel.

Filmin adı Miki 17 ve Batman’in kendisini canlandırıyorf, Robert Pattinson. Pattinson, işinin defalarca ölmek ve klonlanmak olduğunu anlayan bir adamı canlandırıyor, ta ki bir gün bir klon kendi bilincine varana kadar. adlı bir kitaba dayanmaktadır. Mickey 7 Edward Ashton tarafından yazıldı, ancak Joon-ho karakteri 10 kez daha öldürmek istediğine karar verdi, bu yüzden onun versiyonu Miki 17. Oscar ödüllü yönetmen, bu hafta CinemaCon 2024’te 2025 yapımı bilim kurgu filminin fragmanını ilk kez açıklarken bunları söyledi. Fragman bir süre daha yayınlanmayacak olsa da io9 oradaydı ve size bunu anlatmalıyız. Çünkü bu çok saçma inanılmaz.

Fragmanın tamamı Dean Martin’in “Ain’t That a Kick in the Head” şarkısına göre ayarlandı. neler olduğunu okurken git ve onu oyna. Bir gezegenin üzerinde yüzen bir uzay gemisiyle başlıyoruz. Geminin dışında uzay giysisi giymiş bir adam var ve birisi baş dönmesinin etkisini gösterip göstermediğini soruyor. Elini kesen bir şey uzaya uçtuğunda biraz başının döndüğünü itiraf ediyor.

Bu, Pattinson’ın karakteri Mickey; cızırtılı, uysal bir sese sahip, neredeyse Disney filmlerindeki bir gangstere benziyor. Harcanabilir olarak yeni bir işi var, bu da onun vücudunu tam olarak taradıkları anlamına geliyor, böylece öldüğünde yeni bir tane basabilecekler. Mickey başvuru formunun tamamını okumadığını, dolayısıyla bunun ne anlama geldiğinden emin olmadığını itiraf ediyor.

Yani, gözden çıkarılabilir biri olarak pek çok farklı görevi yerine getirmesi gerekiyor. Onu ateşle, bir buz gezegeninde ve daha fazlasıyla çalışırken görüyoruz ve bu onun ölmesine ve insanların ceset torbasını çöp yakma fırınına itmesine kadar devam ediyor. Bir noktada cesedi oraya iten kişiler, ceset torbasındaki kişinin hâlâ hayatta olduğunu fark ediyor. Mickey, “Sorun değil” diyor ve onu alevlerin içine itiyorlar.

Bir noktada onun bir versiyonunun buzun içinden düştüğünü ve ulaşılamayacak bir yere indiğini görüyoruz. Devasa bir yaratık koşup onun başka bir versiyonunu öldürürken birisi “Bu senin için pek iyi görünmüyor” diyor. Bu sırada bir arkadaşı ona “Ölmek nasıl bir duygu?” diye sorar. Mickey ona 17 kereden sonra alışmasına rağmen hâlâ hoşlanmadığını söylüyor. Bu da Mickey’nin odasına gittiği ve başka bir Mickey’nin yanına uzandığı zamandır.

“Neden ölmedin?” diye soruyor, çok daha normal ve kendine güvenen bir sesi olan diğer Mickey, 18 yaşındaki Mickey. Bilmiyoruz ama bu dünyada “çok” var olduğunda bunların yok edilmesi gerektiğini öğreniyoruz. Yani, birinin hangi klonun yaşadığını anlamak için Taş Kağıt Makas oynamasını önerdiği bir an da dahil olmak üzere diğer klonların öldürüldüğü sahneleri görüyoruz.

İki Mickey’nin olduğu bir dizi aksiyon sahnesi uçup gidiyor, ta ki Mickey’lerden biri diğerine “Senden hoşlanmıyorum” diyene kadar. Diğeri buna “Ama ben senim” diye yanıt verir. “Ben sen değilim!” o karşılık verir ve kavgaya devam ederler. Daha sonra çifti, daha önce zombi bufaloya benzeyen yaratıklarla dolu bir alanla birlikte buz gezegeninde görüyoruz. “Yine bu değil.” biri der ki.

Yani evet, Miki 17 oldukça vahşi görünüyor. Ölümle başa çıkmanın yanı sıra nasıl yaşanacağını da anlamayla ilgili bir film. Sert bir bilim kurgu öncülüne sahip bir film ama aynı zamanda bolca mizah ve dokunaklılık da içeriyor. Ve birden fazla Roberts Pattinson.

Miki 17 31 Ocak 2025’te sinemalarda açılıyor.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7