TikTok kullanıcıları, sosyal ağ şirketinin çok da uzak olmayan bir gelecekte piyasaya sürmeyi planladığı yeni bir uygulama hakkında açılır bildirimler almaya başladı. Uygulamaya Notes adı veriliyor ve kullanıcıların Instagram’a benzer şekilde fotoğraf paylaşmalarına olanak tanıyor.

TechCrunch raporlar TikTok, Notes uygulamasının geliştirilme aşamasında olduğunu zaten doğruladı ancak şirket, fotoğraf paylaşım uygulamasının piyasaya sürülmesi için herhangi bir zaman dilimi sunmadı.

Son birkaç haftadır birçok TikTok kullanıcısının aldığı bildirimde Notes’un “fotoğraf gönderileri için yeni bir uygulama.” Ayrıca TikTok şunu açıklıyor: “mevcut ve gelecekteki herkese açık TikTok fotoğraf gönderileriniz TikTok Notes’ta gösterilecek.”

Neyse ki TikTok, uygulamadan çıkma seçeneği sunacak: “Herkese açık TikTok fotoğraf gönderilerinizi TikTok Notes’ta göstermemeyi tercih ediyorsanız bunu şimdi kapatın.

Yaklaşan Notes uygulaması, TikTok’un şu anda üzerinde çalıştığı tek proje değil. Şirket ayrıca metin gönderileri ve daha uzun videolar gibi farklı formatları da deniyor.telefon-1