Apple, yeni bir rapora göre akıllı ev segmentine girmeyi planlıyor ve planın bir parçası olarak dahili kameralı bir Apple TV set üstü kutusu tanıtabilir. Ayrıca şirketin şarj istasyonlarına yerleştirilebilecek “hafif bir akıllı ekran” üzerinde çalıştığı da söyleniyor. Geçtiğimiz hafta, Apple’ın iki robotik cihaz üzerinde de çalıştığı bildirilmişti; bunlardan biri masanın üzerine yerleştiriliyor ve ekranları hareket ettirebiliyor, diğeri ise kullanıcıyı takip ediyor.

Açılışa göre haber bülteni Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple uzun süredir üç yeni kategoriye girmeyi planlıyor. Vision Pro’nun piyasaya sürülmesiyle birlikte karma gerçeklik başlığı kategorisine girdi ve artık iptal edilen Apple Car, EV kategorisine girişi olabilirdi. Cupertino merkezli teknoloji devi yakın gelecekte çok çeşitli akıllı cihazlar sunmayı planladığı için üçüncü kategori olan akıllı ev en ilgi çekici olanı olmaya devam ediyor.

Gurman, haber bülteninde özellikle iki cihazın altını çizdi. Bunlardan ilki, akıllı TV’ler için mevcut Apple TV set üstü kutusuna yapılan bir yükseltmedir. Dahili bir kamera alacağı bildiriliyor. Kamera, FaceTime aracılığıyla video konferans yapılmasına olanak tanıyacak ve jest tabanlı kontroller sunacak. Teknolojinin iPhone ve Vision Pro ile de entegre olacağı söyleniyor ancak cihazlarda halihazırda mevcut olan FaceTime uygulamasından nasıl farklı olacağı bilinmiyor. Ayrıca kameranın set üstü kutuya yerleştirilmesinin, Apple’ın diğer akıllı cihazlarını da buna entegre etmesine ve çeşitli işlevler sunmasına olanak tanıyabileceğine inanılıyor.

İkinci cihazın hafif bir akıllı ekran olacağı aktarılıyor. Gurman, “Böyle bir cihaz gerektiğinde odadan odaya götürülebilir ve evin etrafına yerleştirilmiş şarj merkezlerine takılabilir” dedi. Açıklama, birincil işlevinin, kullanıcının diğer tüm cihazları kontrol edebileceği bir akıllı ev kontrolü olabileceğini gösteriyor. Şarj merkezleri aynı zamanda Google Nest Hub ve Amazon’un Echo Show’una benzer şekilde yedek eğlence sistemi olarak kullanılabilecekleri izlenimini veriyor.

Gurman, Apple’ın akıllı ekran için küçük çaplı bir test üretimine başladığının altını çiziyor ancak bunun, teknoloji devinin planlarında ilerleyerek cihazları pazara sunacağının garantisi olmadığını da vurguluyor. Şirketin bunları piyasaya sürmesinin ne kadar süreceği de bilinmiyor.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Yorumlar

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı takip edin X, Facebook, Naber, İş Parçacığı Ve Google Haberleri. Cihazlar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı. En iyi etkileyiciler hakkında her şeyi bilmek istiyorsanız şirket içi bölümümüzü takip edin O Kim360 Açık instagram Ve Youtube.

Samsung Galaxy M55 5G, Snapdragon 7 Gen 1 SoC, 45W Hızlı Şarj ile Hindistan’da Piyasaya Sürüldü: Fiyat, Teknik Özellikler


Bugünkü Kripto Fiyatı: Bitcoin Kısa Bir Süreliğine 70.000 Dolara Ulaştı, Halvingle İlgili Volatilite Piyasayı Yavaş Tutuyor

genel-8