Twitch’in topluluk kurallarındaki en son güncelleme garip bir şekilde spesifiktir. Güncellemeye göre29 Mart’tan itibaren “uzun bir süre boyunca mahrem kısımlara odaklanan içeriklere izin verilmeyecek.”

Trend şu şekilde popüler hale getirildi: Morgpiebilinen bir yaratıcı Sınırları zorlamak Twitch’in yayın politikaları. Bu ayın başlarında oyun oynarken kendisini internetten yayınladı Fortnite kıçına yansıtılan oyunla. Bugünkü yayını sırasında, izleyicinin görebileceği tek yer başını ve göğsünü oluşturan yeşil ekranlı kesik bir gömlek giymişti. Diğerleri, oynanışı vücudun çeşitli bölgelerine yansıtarak yeni metadan yararlandı ancak bugünkü duyuruyla bu tür faaliyetler yasaklanabilir bir suç haline gelecek.

Bu, Twitch’in platformun daha riskli içerik oluşturucularına yetişmek zorunda kaldığı bir dizi güncellemenin sonuncusu. Aralık ayında Twitch, yayın uygun içerik etiketine sahip olduğu sürece “göğüslerin, kalçaların veya pelvik bölgenin kasıtlı olarak vurgulanmasına” izin verecek şekilde çıplaklık politikasını gevşetmişti. Şirket, yayıncıların sınırlarını zorlamasının ardından politikayı derhal iptal etti ve şöyle dedi: “Düşündükten sonra bu değişiklikte çok ileri gittiğimize karar verdik.” Daha sonra Ocak ayında Twitch, Morgpie de dahil olmak üzere içerik oluşturucuların kıyafet giymediklerini düşündüren açılarda kendilerini yayınlamasının ardından ima edilen çıplaklığı yasaklamak için kurallarını yeniden güncelledi.

Bu son kılavuz 29 Mart’ta yürürlüğe girecek. Yayıncıların bu sorunu aşmanın yeni bir yolunu bulması yalnızca zaman meselesi olacak.genel-2