Disney yönetim kurulunda iki sandalye kazanmayı hedefleyen sözde aktivist yatırımcı Nelson Peltz, Disney’in son dönem film yelpazesini çeşitlendirerek “uyandırma” stratejisini öne sürerek bazı tartışmalara yol açtı. Marvel Stüdyoları.

Wendy’s ve HJ Heinz gibi gıda şirketlerinde deneyimi olan ve bir zamanlar gıda şirketlerine destek veren 81 yaşındaki işadamı DeSanti’nin başkanlık kampanyasıhakkında söylenecek çok şey vardı Harikalar Ve Siyah Panter ile yaptığı röportajda Finans Zamanları. “Neden bir Marvel’a sahip olmak zorundayım? [movie] hepsi kadın mı?” Peltz yayına sordu. “Kadınlara karşı bir şeyim olduğundan değil ama neden bunu yapmak zorundayım? Neden her ikisi de olan Harikalara sahip olamıyorum? Neden tamamen siyahlardan oluşan bir oyuncu kadrosuna ihtiyacım var? Yan not: Peltz, 2010’daki meşhur beyazlar dizisinde Katara’yı canlandıran Nicola Peltz’in babasıdır. Son Hava Bükücü adaptasyon.

Şöyle devam etti: “İnsanlar eğlenmek için film ya da dizi izlemeye gidiyorlar. Mesaj almaya gitmiyorlar.” Medyada tecrübesi olmadığını da iddia ettiği için Peltz’in Trian Partners’ın bu oylamanın bir parçası olarak bu oylama için baskı yapması ilginç. Ike Perlmutter, kendisini geçen yıl Marvel Entertainment’tan uzaklaştıran Disney CEO’su Bob Iger’e karşı misilleme umut ediyor. Çeşitlilik “Trian, %79’u Perlmutter’a ait olan yaklaşık 3,5 milyar dolar değerindeki Disney hissesini kontrol ediyor.” Bu Perlmutter’ın Kevin Feige ile olan kavgasına kadar uzanıyor. Siyah Panter Ve Kaptan Marvel. Perlmutter, Iger devreye girip filmlerin yapılmasına izin verene kadar Marvel’ın listesindeki çeşitliliğe karşı mücadele etti.

Ryan Coogler’ın Siyah PanterMerhum Chadwick Boseman’ın başrol oynadığı film, dünya çapındaki gişede 1,35 milyar dolarlık bir başarı elde etti; Akademi Ödüllü serinin başlangıcı oldu ve Marvel Sinematik Evreni’ne daha fazla kapsayıcılık getirdi. Eski Marvel yöneticisinin çeşitli süper kahraman oyuncaklarının, ürünlerinin ve filmlerinin yapımını durdurmak için ne kadar çaba harcadığını açıklarken Perlmutter’ın yanıldığını kamuoyu önünde kanıtlamak, Feige’i halkın gözüne sokmaya gerçekten itti. Stüdyo için son kaçırılanlar da dahil Harikalar sahip olmak bazı Marvel izleyicilerinin Feige’in pozisyonunun sorgulanması gerekip gerekmediğini merak etmesine neden oldu. Financial Times’ın buna gerek olup olmadığı sorusuna Peltz, “Bunu söylemeye hazır değilim ama onun sicilini sorguluyorum” yanıtını verdi.

Disney yönetim kurulu üyesi George Lucas yakın zamanda bir bildiri yayınlayarak Peltz’e karşı çıktı (yeniden basıldı) Çeşitlilik ve başka yerlerde) Bob Iger’in teklifini reddetmesine destek olmak için. Lucas, Financial Times’a biraz zorba olduğunu da itiraf eden Peltz’e sert bir şekilde, “Sihir yaratmak amatörlere göre değil” dedi. (“Zorba değilsen milyarder olmanın ne anlamı var?” Peltz’in söylediği aktarılıyor.) Disney’in temsil ettiği her şeye doğrudan karşı duran bu, Disney’e getirilecek çok tuhaf bir duruş.

Lucas şöyle devam etti: “Lucasfilm’i on yıldan fazla bir süre önce sattığımda, ikonik markasına ve Bob Iger’in liderliğine uzun süredir duyduğum hayranlıktan dolayı Disney hissedarı olmaktan çok mutluydum.” Şunları ekledi: “Bob yakın zamanda zor bir dönemde şirkete döndüğünde rahatladım. Kimse Disney’i daha iyi tanıyamaz. Önemli bir hissedar olarak kalmaya devam ediyorum çünkü Disney’in ve Bob’un uzun vadeli değer yaratma konusundaki geçmişine olan inancım ve güvenim tam. Hisselerimin tamamını Disney’in 12 yöneticisine verdim ve diğer hissedarları da aynısını yapmaya davet ediyorum.”

Peltz, Disney teklifi aracılığıyla hedge fon firmasına daha fazla yönetim kurulu koltuğu eklemeyi ve sessiz üçüncü taraf ortağı Ike Perlmutter’ın Disney’deki görev süresi boyunca savunduğu gündemi desteklemeyi hedefliyor. Hollywood Muhabiri Perlmutter’ın işine son verilir verilmez bu konuyu ele aldığını ve Disney’deki hisselerini hemen Peltz’e taahhüt ettiğini açıkladı. Iger geri dönmeden önce Peltz, kayıpları nedeniyle şirketle bir vekalet savaşı girişiminde bulunmuştu, ancak geri dönmesiyle ertelendi. Bu koltuk teklifiyle ikinci turda şirket yönetim kurulu üzerinde daha fazla doğrudan etkiye sahip olmayı umuyor.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7