Evime kurduğum LG MyView Akıllı Monitörün önünden her geçtiğimde, eğer üniversite yıllarımda olsaydı hayat çok daha güzel olurdu diye düşünüyorum. TV olarak da kullanılabilen 32 inç 4K monitör fikri, özellikle kapalı alanlarda yaşayan ve/veya iki cihaz almaya gücü yetmeyen kişiler için oldukça mantıklı. Aslında o zamanlar en son yayın hizmetlerinin sadece bir tık uzakta olup olmadığını ciddi olarak araştırabilir miydim diye merak ediyorum, ama konudan sapıyorum.

LG MyView Akıllı Monitör/TV’den önemli çıkarımlar

  • LG’nin MyView Akıllı Monitörü tam olarak budur: PC’niz için akıllı TV işlevi de gören bir monitör, başlangıç ​​fiyatı 240 €’dur.
  • Cihazın çift işlevi ve geniş ekran boyutu (32 inç), onu ofis, yurt yaşamı ve diğer dar alanlar için ideal kılar.
  • En iyi eğlence deneyimini yaşamak için yine de harici bir hoparlöre veya soundbar’a ihtiyacınız olacak.

Geçtiğimiz iki hafta boyunca, bu LG MyView Akıllı Monitör serisinin 31,5 inçlik modelini 32SR85U referansıyla özel olarak test ettim. Bu, MyView serisi için en yüksek yapılandırmadır ancak %95 DCI-P3 renk alanına sahip 4K UHD ekran, 90W USB-C geçişli şarj ve kutuya dahil modüler bir web kamerasıyla birlikte gelir. Tüm bu özelliklerin fotoğraf ve video düzenleme, yazma ve işbirliği gerektiren iş akışları için yararlı olduğunu düşünüyorum. Ve başka güzel şeyler de var.

Parçalara göre düzenlenmiş içerik

LG MyView’ın kurulumu oldukça basittir: bir tıklama mekanizması, monitörü yüksekliği ve eğimi ayarlanabilir tabana takmanıza olanak tanır, bir güç kablosu cihazın çalışmasını sağlar ve iki HDMI çıkışından biri aracılığıyla bir PC veya dizüstü bilgisayarı bağlayabilirsiniz. arkadaki bağlantı noktaları. Elbette monitöre bir oyun konsolu da bağlayabilirsiniz ancak maksimum 60Hz yenileme hızıyla PlayStation 5 veya Xbox One kullanıyor olsanız bile en akıcı animasyonları görmeyi beklemeyin.


LG MyView 32 inç Akıllı Monitör


Monitörün arkasında üç adet USB-C bağlantı noktası ve iki adet HDMI bağlantı noktası bulunur. Kerry Wan/ZDNET

Sonuçta bir akıllı TV olduğu için monitörü teknik olarak herhangi bir giriş kaynağı olmadan çalıştırabilirsiniz. MyView, LG’nin webOS 23 platformunu kullanıyor; bu, beklediğimden daha kullanıcı dostu; ana ekranda hemen hemen her büyük akış hizmeti temsil ediliyor ve yukarıdaki gibi içerik klasörlerine erişmek için birkaç “Hızlı Kart” (karo türleri) var. oyunlar, müzik, spor ve uzaktan çalışma.

Teorik olarak, uygulama ve hizmetlerin bu şekilde sınıflandırılması TV’de gezinmeyi kolaylaştıracaktır. Ancak çoğu zaman kendimi ne yapmam gerektiği ya da ekranda ne izlemek istediğim hakkında uzun uzun düşünürken buldum… sonunda kendimi YouTube ya da Netflix’te buldum, bu da kullanıcı arayüzünün amacını boşa çıkarıyor.

MyView’in tasarımı, beyaz kaplamasından web kamerasının manyetik yuvasına ve kullanışlı uzaktan kumandaya kadar Samsung’unkine oldukça benziyor. İki markanın ev eğlencesi alanındaki rekabeti göz önüne alındığında bu benzerlik şaşırtıcı değil. Sürekli gelişen bu niş monitör kategorisinde daha fazla seçenek görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

İyi çalışması için güzel bir ekran ve cep telefonunuzu şarj etmek için bir priz

MyView, Samsung’un M8 Akıllı Monitöründen çeşitli yönlerden daha iyidir; ilki, Samsung’un VA paneline kıyasla IPS panelidir. LG monitörün mat kaplamalı IPS ekranı, onu fotoğraf ve video düzenleme için, renk doğruluğunun ve geniş izleme açılarının avantaj sağladığı durumlarda kullanmak için ideal kılar. Ayrıca LG’nin USB-C üzerinden 90 W şarj etme özelliğinin de hayranıyım (M8 için 65 W ile karşılaştırıldığında): MacBook Pro’mun gün boyu güç almasını sağlıyor.


LG MyView 32 inç Akıllı Monitör


Kerry Wan/ZDNET

Ne yazık ki ses kalitesi bu MyView monitörün geride kaldığı alanlardan biri: ürün hala eğlenceye yönelik olsa da entegre 5W hoparlörler aynı seviyede değil. Ses boğuk, ilk dinlemeden itibaren üçüncü taraf bir konuşmacı aramak zorunda kaldım. Belgeseller ve podcast’ler için monitör hoparlörleri fena değil. Geriye kalan her şey için ikincil bir kaynak veya daha basit bir ifadeyle bir çift kablosuz kulaklık bağlardım.

LG MyView Akıllı Monitörün ses cephesinde yetersiz kaldığı yerlerde, gözleri yormayan ve hiç de rahatsız edici olmayan (bazı TV ekranlarında bu durum vardır) varsayılan renk ayarıyla görüntü kalitesi cephesinde bu eksikliği telafi ediyor. fabrika ayarı). İster webOS’ta akış gösterileri olsun, isterse MacBook’um bağlıyken Adobe Lightroom’da fotoğrafları düzenlerken, MyView sahneler ve görüntüler için aşırı telafi sağlamadı. Öyle ki monitör ayarlarında onları kendim karartmak zorunda kaldım, bu yine de canlandırıcıydı.

LG MyView Akıllı Monitör/TV için satın alma tavsiyesi

LG MyView Akıllı Monitör, bağımsız bir profesyonel monitörden veya üst düzey bir TV’den daha iyi performans gösteremez, ancak ikisinin de sağlayamayacağı bir düzeyde rahatlık ve nispeten erişilebilir bir fiyat sunar.

Daha önce de belirttiğim gibi bu, yurt odamda olmasını dilediğim türden bir ürün; burada muhtemelen daha az bağlantı noktası ve daha küçük 27 inç ekranı olan daha ucuz olanı tercih ederdim.


Kaynak : “ZDNet.com”genel-15