Apple'ın Android için Apple Watch Yapmaya 3 Yıl Harcadığı Bildirildi başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Floransa İyonu / Gizmodo

Apple darbe aldı büyük antitröst davası Perşembe günü DOJ tarafından dosyalandı. iPhone üreticisi, iPhone ile tekel oluşturmakla suçlandı ancak iPhone dahil diğer cihazlardan da bahsedildi. Apple Watch. ABD Başsavcısı Merrick Garland, akıllı saatin Apple Watch’u iPhone olmayan bir cihazda kullanmayı zorlaştırdığını söyledi ancak görünen o ki Apple bunu denemeye çalıştı.

Apple, Apple Watch’a Android desteği eklemek için üç yıl uğraştı. 9’dan 5Mac’e Perşembe günü. Şirket, bunun gerçekleşmemesinin nedeni olarak “teknik sınırlamaları” gösterdi.

Adalet Bakanlığı, 17 eyalet ve bölge başsavcısı ile birlikte Apple’ın akıllı telefon pazarını tekeline aldığını ve Apple Watch’un şirketin antitröst yasalarını ihlal eden iş uygulamalarının birçok örneğinden biri olduğunu iddia ediyor. Diğer örnekler şunları içeriyordu: %30 App Store ücreti, korkunç yeşil kabarcık metni Android kullanıcılarına verilen iMessage’da ve Apple Wallet’ı kullanırken kişisel bilgilerin paylaşılması.

Apple o zamandan beri davaya, davanın gerçeklere ve yasalara göre yanlış olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

Bu dava, ABD’de Apple’a karşı açılan büyük bir davadır, ancak Avrupa Birliği’nde iPhone üreticisi düzenlemelerle karşı karşıya kalmıştır. Cihazlarını yapmaktan USB-C’yi destekleyin Destek eklemek için Lightning kabloları yerine üçüncü taraf uygulama mağazaları Apple cihazlarda. Ancak bu dava mahkemelerde devam ettiği için uzun süre büyük bir değişiklik olmasını beklemeyin.

Apple Watch için Android desteği olmasa bile Google, giyilebilir teknoloji çizgileriyle bundan en iyi şekilde yararlanmaya çalıştı. Şuna sahiptir: Piksel İzlePixel Watch 2’nin piyasaya sürülmesiyle daha iyi bir performans sergiliyor. Google’ın ayrıca Fitbit hattı giyilebilir cihazlardan. Fitbit bile başlayacak AI’yi cihaza dahil edin kullanıcılara sağlık ve fitness ipuçları vermek.genel-7