Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 4 sızıntılarına kadar olayları gizli tutmayı başardı ve yaklaşmakta olan yonga setinin varlığı ve potansiyel performansı hakkında duyduğumuz tek şey bir dizi söylentiydi. İlk kez, en son videoda San Diego firmasının SoC’sini çalıştıran bir referans cihazı tespit ettik ve her ne kadar silikonun herhangi bir karmaşık detayını ortaya çıkarmasa da, kaynağın YouTube olduğunu öğrenmek yine de eğlenceli. bu bilgilerin.

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 4 referans cihazı tespit edildiğinde aslında Snapdragon X Elite’i tanıtıyordu

Arkasında birkaç çıkartma ve etiket bulunan koyu mavi şasili bir referans cihazı keskin gözlüler tarafından fark edildi @Za_RaczkeQualcomm, izleyicilere Windows dizüstü bilgisayarlara güç verecek bir SoC olan Snapdragon X Elite’i nasıl geliştirdiğini göstermek amacıyla videoyu yüklemiş olsa da. Ne olursa olsun, ilk ekran görüntüsünde çeşitli komutların ayrı bir pencerede çalıştığını görebiliyoruz, bu büyük olasılıkla Snapdragon 8 Gen 4 referans cihazına yeni bir yazılım yükleniyor.

Çoklu komut satırlarından Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 4’ünün kod adı olan ve bu yonga setinin varlığını büyük ölçüde doğrulayan ‘Pakala’ adını gördük. Bunun önemi, Qualcomm’un akıllı telefon silikon serisinde ilk kez özel Oryon çekirdeklerini kullanmasının beklenmesi ve bir şirket yöneticisine göre duyurunun Ekim ayında yapılacak olması.

SoC ile ilgili eğlenceli bir gerçek, Qualcomm’un TSMC’nin 3nm ‘N3E’ süreciyle seri üretilen ilk çipi olacak, bu nedenle Snapdragon 8 Gen 3 ile karşılaştırıldığında bazı verimlilik iyileştirmeleri beklemeliyiz. Snapdragon 8 hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Gen 4, ayrıntılı söylenti özetimize göz atmanızı önemle tavsiye ederiz ve eğer bu ilginizi çekmiyorsa, kısa süre önce tanıtılan Snapdragon 8s Gen’in doğrudan devamı olarak Snapdragon 8s Gen 4’ün olası lansmanına ilişkin tartışmamıza göz atabilirsiniz. 3.

Haber kaynağı: Youtube

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecan

genel-17