İç Güvenlik Bakanlığı (DHS), üç kurumunda 5 milyon dolarlık üç yapay zeka pilot programı başlatıyor. New York Times raporlar. OpenAI, Anthropic ve Meta ile ortaklık yoluyla DHS, temsilcilerine çocuklara yönelik cinsel istismar materyallerini araştırmak, göçmenlik görevlilerini eğitmek ve afet yardım planları oluşturmak da dahil olmak üzere çok çeşitli görevlerde yardımcı olmak için AI modellerini test edecek.

Yapay zeka pilotunun bir parçası olarak Federal Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA), yerel yönetimler için tehlike azaltma planlama sürecini kolaylaştırmak amacıyla üretken yapay zekayı kullanacak. Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza (ICE) bünyesinde çocuk istismarı, insan kaçakçılığı ve uyuşturucu kaçakçılığını araştıran kurum olan İç Güvenlik Soruşturmaları (HSI), geniş veri depolarında hızlı bir şekilde arama yapmak ve araştırma raporlarını özetlemek için büyük dil modellerini kullanacak. Sığınmacılara yönelik tanıtım taramaları yürüten kurum olan ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS), memurları eğitmek için sohbet robotlarını kullanacak.

DHS’ler duyuru ayrıntılar yetersiz ama Zamanlar Rapor, bu pilotların pratikte nasıl görünebileceğine dair birkaç örnek sunuyor. Göre ZamanlarUSCIS sığınma görevlileri, sığınmacılarla sahte görüşmeler yapmak için sohbet robotlarını kullanacak. Bu arada HSI müfettişleri, şüphelilerle ilgili ayrıntılar için dahili veritabanlarını daha hızlı araştırabilecek; DHS, bunun “fentanil ile ilgili ağların tespitinde artışa yol açabileceğini” ve “çocuk istismarı suçlarının failleri ve mağdurlarının belirlenmesine yardımcı olabileceğini” iddia ediyor. ”

Bunu başarmak için DHS en az 50 kişiden oluşan bir “Yapay Zeka Birliği” oluşturuyor. Şubat ayında DHS Sekreteri Alejandro Mayorkas Mountain View’a gittiKaliforniya – ünlü Google’ın genel merkezi – AI yeteneklerini işe almak için ve departmanın uzaktan çalışanlara “inanılmaz derecede” açık olduğunu vurgulayarak potansiyel adayların ilgisini çekti.

Yeterli sayıda yapay zeka uzmanının işe alınması DHS’nin tek engeli değil. Olarak Zamanlar DHS’nin AI kullanımının her zaman başarılı olmadığını ve ajanların daha önce AI tarafından oluşturulan deepfake’ler tarafından soruşturmalara kandırıldığını belirtiyor. bir Şubat rapor Bakanlık içindeki iki AI kullanım durumunu inceleyen Hükümet Sorumluluk Ofisi’nden yapılan bir araştırma, DHS’nin bir soruşturma için güvenilir veriler kullanmadığını tespit etti. Başka bir vaka, DHS’nin öyle olduğunu iddia etmesine rağmen yapay zekaya hiç dayanmıyordu. DHS dışında, bir avukatın AI modelinin tamamen uydurduğu, var olmayan vakalara atıfta bulunan kısa bir alıntı sunduğu bir örnek de dahil olmak üzere, sahte sonuçlar veren çok sayıda ChatGPT vakası belgelenmiştir.

Yine de bu genişleme DHS’nin yapay zekaya yönelik ilk hamlesi değil. Gümrük ve Sınır Koruma’nın (CBP) ABD-Meksika sınırını izlemek için kullandığı gözetleme kulelerinden bazıları: Anduril tarafından yapılanlar, sınır bölgelerinin engebeli arazisinde hareket ederken “ilgi çekici nesneleri” tespit etmek ve takip etmek için yapay zeka sistemlerini kullanın. CBP, gözetleme kuleleri ağını 2034 yılına kadar yapay zeka yoluyla tamamen entegre etmeyi umuyor. Kurum ayrıca resmi sınır geçiş bölgelerini izlemek için yapay zekayı kullanmayı planlıyor. Geçtiğimiz yıl CBP, eski komisyon üyesi Kevin McAleenan tarafından kurulan bir teknoloji ve seyahat şirketine, giriş limanlarında fentanili tarayacak bir yapay zeka aracı oluşturmak için 16 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Ancak yeni DHS AI pilot programları, görüntü tanıma yerine geniş dil modellerine dayanacak ve büyük ölçüde sınır yerine ülkenin iç kısımlarında kullanılacak. DHS yıl sonuna kadar pilot çalışmanın sonuçlarını raporlayacak.genel-2