Bu yıl Apple’ın iPad Air’i (2024) ve iPad Air Plus (2024) adlı daha büyük bir modeli piyasaya süreceği söyleniyor. Kameralar hiçbir zaman tabletlerin odak noktası olmadı, ancak yine de bazı kullanıcıların sıklıkla kullandığı önemli parçalar olabilir, bu nedenle 2024’te yeni iPad Air’lerin birlikte geleceği kameraları tartışmaya değer olduğunu düşünüyoruz.

Şimdilik iPad Air (2024) ve iPad Air Plus (2024) kameraları hakkında pek bir şey bilmiyoruz, ancak en azından ne bekleyeceğimiz konusunda bize fikir verecek birkaç küçük ayrıntı var. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Ayrıca şunu okuyun:

Özetle iPad Air (2024) teknik özellikleri

Henüz Apple’dan resmi bir haber veya duyuru gelmediği için bu özelliklerin şu anda yalnızca spekülasyon olduğunu unutmayın. Aslına bakılırsa 2024 iPad Air ve iPad Air Plus’ın kaç kameraya ve hangi megapiksele sahip olacağına dair elimizde herhangi bir sızıntı veya söylenti bile yok.

iPad Air (2024) kamera yükseltmeleri

Hem iPad Air (2024) hem de iPad Air Plus’ın (2024) tıpkı önceki modelde olduğu gibi arkada tek kameraya sahip olması bekleniyor. Bu kameranın daha iyi bir sensörle yükseltilip yükseltilmeyeceği henüz bilinmiyor. Referans olarak, 2022’deki iPad Air, arka tarafında 60FPS’de 4K ve 1080p’den 240FPS’ye kadar video çekebilen 12MP kamerayla geldi.

Bununla birlikte, genellikle video görüşmeleri ve konferanslar için kullanıldığından, kullanıcı deneyimi açısından tartışmasız daha önemli olan tabletin ön kamerasıdır. Ne yazık ki yeni iPad Air’ler için herhangi bir selfie kamera yükseltmesi hakkında herhangi bir haberimiz yok. Yani şimdilik 122˚ görüş alanına sahip aynı 12MP ultra geniş kamera olacak gibi görünüyor.

Biz ne sahip olmak Ancak Apple’ın iPad Air’in selfie kamerasını iPad Air’in yanlarından birinin üst ortası yerine ortasına yerleştirmeyi planladığı iddia ediliyor. Böylece, görüntülü görüşmeler sırasında veya ön kamerayı kullanan uygulamaları kullanırken tableti yatay olarak tuttuğunuzda veya yerleştirdiğinizde tableti engellemezsiniz.

iPad Air (2024)’te kaç kamera var?

Hem normal iPad Air (2024) hem de daha büyük iPad Air Plus’ın (2024) arkada bir kameraya ve önde başka bir kameraya sahip olması bekleniyor. Bu ikisinden daha fazla kamera göreceğimizi iddia eden herhangi bir sızıntı veya rapor bulunmuyor.

Bununla birlikte, Apple’ın Plus modelini sadece ekran ve pil boyutundan biraz daha fazla farklılaştırma ihtimali var. Kullanıcılara daha fazla seçenek sunmak için arkada veya önde başka bir kamera görme ihtimalimiz var. Daha büyük iPad Air başka bir kamera alırsa, büyük olasılıkla ultra geniş bir kamera olacaktır.

iPad Air (2024) kamerası kaç megapikseldir?

iPad Air (2024) ve iPad Air Plus (2024) modellerinin arka tarafındaki kameranın 12MP olması beklenirken, ekranlarına gömülü ön kameralarının da şimdilik 12MP olacağı düşünülüyor.telefon-1