Kredi bilgileri: Avrupa Uzay Ajansı

Gıda ve Tarım Örgütü’ne (FAO) göre, artan küresel nüfusun gıda taleplerini karşılayabilmek için küresel tarımsal üretimin 2050 yılına kadar %60 oranında artması gerekecek.

Copernicus’un Çevre için Hiperspektral Görüntüleme Misyonu veya CHIME adlı yeni bir uydu, doğal kaynakların yönetimine ilişkin AB politikalarını desteklemek ve sonuçta küresel gıda güvenliği sorununu çözmeye yardımcı olmak için geliştiriliyor.

CHIME, sürdürülebilir tarım ve biyolojik çeşitlilik yönetiminin yanı sıra toprak özelliği karakterizasyonuna yönelik yeni ve gelişmiş hizmetleri desteklemek amacıyla rutin hiperspektral gözlemler sağlamak üzere benzersiz bir görünürden kısa dalgaya kızılötesi spektrometre taşıyacak.

CHIME, ESA’nın AB adına geliştirmekte olduğu altı Copernicus Sentinel Genişleme misyonundan biridir. Görevler, dünyanın en büyük Dünya gözlem verileri tedarikçisi olan Copernicus Uzay Bileşeninin mevcut yeteneklerini genişletecek.

Bu videoda CHIME Görev Bilimcisi Marco Celesti ve CHIME Proje Yöneticisi Jens Nieke ile röportajlar yer alıyor.Kredi bilgileri: Avrupa Uzay Ajansı

Avrupa Uzay Ajansı tarafından sağlanmıştır


Alıntı: Uzay küresel gıda sistemini nasıl dönüştürecek? (1 Mart 2024) 3 Mart 2024 tarihinde https://phys.org/news/2024-03-space-global-food.html adresinden alındı.

Bu belge telif haklarına tabidir. Özel çalışma veya araştırma amacıyla yapılan her türlü adil işlem dışında, yazılı izin alınmadan hiçbir kısmı çoğaltılamaz. İçerik yalnızca bilgilendirme amaçlı sağlanmıştır.uzay-1