Geçtiğimiz hafta, Suicide Squad: Kill the Justice League için üst üste bir başlık güncellemesi aldığımız ikinci haftaydı. Önümüzdeki hafta bir tane daha bekliyorsanız yapmayın, çünkü Rocksteady Studios Suicide Squad: KTJL’nin bir sonraki yamasının Birinci Sezon içeriğinin düşeceğini doğruladı.

Bu, oyunun en son geliştirici güncelleme blogunda ortaya çıktı; burada stüdyo, sunucu tarafında bir yama yayınlamayı hedeflediklerini açıkladı.

“Birçoğunuzun hata düzeltmeleri ve oynanış iyileştirmeleri, özellikle de Mutator değişiklikleri için bir sonraki yamayı sabırsızlıkla beklediğinizin farkındayız. Bu değişiklikleri oyuna dahil etmekten heyecan duyuyoruz ve bunları hazırlamak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Şu anda ana odak noktamız, yeni oynanabilir karakter Joker’in yanı sıra yeni donanımlar, ortamlar ve daha fazlasını içeren bu ayki ücretsiz Sezon 1 Güncellememizi almak için tüm oyunu hazırlamaktır. Sonuç olarak, kendimizi düzeltmeleri test etmeye ve uygulamaya hazır olduklarından emin olmaya adadığımız için önümüzdeki hafta bir yama yayınlamayacağız.”

Planlanan sunucu tarafı güncellemesinin yolda olduğu yüzde 100 doğrulanmadı, ancak yayınlanırsa bu, giriş yapma ve çok oyunculu sorunlar için olacaktır.

Yama bilgisinin yanı sıra Rocksteady, oyunun karşılaştığı mevcut sorunlar hakkında da bir güncelleme verdi (oyunla ilgili ayarlamalar değil).

  • Giriş sorunları: Yukarıda belirtildiği gibi, etkilenen oyuncuların profillerine, tam istemci tarafı yama gerektirmeden oyuna giriş yapmalarına olanak sağlayacak bir düzeltmeyi araştırıyoruz. Gelecekteki yamalar için daha fazla düzeltme araştırılıyor.
  • Eşleştirme sorunları: Giriş sorunlarıyla aynı şekilde, oyuncuların profillerini etkileyecek, tam istemci tarafı yama gerektirmeyen çok oyunculu oturumlara katılmalarına olanak sağlayacak bir düzeltmeyi araştırıyoruz. Ayrıca çok oyunculu oturumlarda oynarken gecikme sorunlarının üstesinden gelmeye yardımcı olacak sunucu iyileştirmelerini de araştırıyoruz.
  • Ustalık ilerleme sorunları: Hiçbir yeni oyuncunun Ustalık seviyelerinde ilerleyememesine neden olan hatayla karşılaşmayacağını garantilediğine inandığımız bir düzeltme uygulandı. Bu düzeltme uygulanmadan önce bu sorunla karşılaşan oyuncular için, bu sorunu gelecek yamada çözmeyi amaçlıyoruz.

Stüdyo aynı zamanda Raising Hell aşamalarında ilerleyemeyen oyuncuların da farkında ve şu anda bir çözüm arıyor.

Suicide Squad: Kill the Justice League’in WB Bros. ile buluşması başarısız oldu.’ Umarız oyuncuların iyiliği adına oyun hedeflenen dört sezonu tamamlar. İlk sezonda ise yeni bir oynanabilir karakter olan Joker yer alacak! Oyunun oynanışına buradan göz atın.

Kaynak: İntihar Kadrosu Oyunuoyun-6