Yakın zamanda Windows 11’i kullanırken korkunç Mavi Ölüm Ekranı (BSOD olarak da bilinir… evet, kendi kısaltması var) ile karşı karşıya kaldıysanız, Intel bunun nedenini tam olarak belirlemiş ve bir düzeltme öneriyor olabilir. Intel’e göre, son BSOD büyük olasılıkla hatalı bir Wi-Fi sürücüsünden kaynaklanıyor ve bu sorunu çözecek bir güncelleme yayınlandı. Ayrıca, ek kararlılık getirmesi gereken 23.30 sürümündeki Bluetooth güncellemesi de yayınlandı.

Intel WLAN sürücüsü sürüm 23.30, Windows 11’in çökmesini ve BSOD göstermesini durdurması gereken Intel’in Şubat 2024 Wi-Fi güncellemesidir. Bu güncelleme, Windows 11’deki kilitlenme sorununun ötesinde ayrıntılı bir şekilde ele alınmaktadır. Intel’in tam sürüm notları güncelleme için. Diğer iyileştirmeler arasında, cihazların internet trafiğine daha iyi öncelik vermesine yardımcı olacak iyileştirilmiş Hizmet Kalitesi (QoS) ve Windows En Son açıklıyor bunun, birden fazla cihaz tarafından kullanılan bir yönlendiriciye bağlı bir cihazın genel internet performansını iyileştirebileceğini söyledi. Intel ayrıca ağ gecikmesini iyileştirecek değişiklikler de yaptı; bu, çevrimiçi oyun oynamayı sevenler için iyi bir haber.

İlk sürücü güncellemesini yükledikten sonra kullanıcılar, Windows Sistem Olay Kimliği 5002 hataları gibi sorunların yaygın olarak görüldüğünü bildiriyorlar. Diğer sorunlar arasında Wi-Fi ağlarını bulma ve kablosuz Miracast işlevini kullanarak monitörlere bağlanma sorunları yer alıyordu.

(Resim kredisi: TechRadar)

Bu güncellemeleri nasıl ve ne zaman bekleyebilirsiniz?işletim-sistemi-1