Bitcoin, son iki hafta içinde, BTC ETF’lerindeki büyük girişler nedeniyle fiyatında benzeri görülmemiş bir yükseliş gösterdi. Mart ayının ilk haftasına adım atan Bitcoin’deki ralli diğer tüm kripto para birimlerini de etkileyecek gibi görünüyor. Bitcoin 4 Mart Pazartesi günü yüzde 2,27 oranında kâr kaydetti. Varlık 63.485 $ (kabaca Rs. 52,6 lakh) fiyat noktasında işlem görüyor. Geçtiğimiz hafta Bitcoin’in değeri 1.740 dolar (yaklaşık 1,44 lakh rupi) arttı.

“Son 7 günde yüzde 23, son 30 günde ise yüzde 45 gibi etkileyici bir artış var. IntoTheBlock’a göre, tüm Bitcoin adreslerinin yüzde 97’si şu anda kârlı durumda; bu, iki yıldan fazla bir süredir ilk kez oluyor. Bu artış, spot Bitcoin ETF’lerinin ana akım kabulünün artması ve yaklaşan Bitcoin Halving etkinliğine bağlanıyor. Mudrex CEO’su Edul patel, Gadgets360’a şöyle konuştu: BTC 67.150 dolarlık (kabaca 55,6 lakh rupi) direnç seviyesini hedefliyor ve bu haftaki başarılı bir ihlal, tüm zamanların en yüksek seviyesi olasılığına işaret edebilir.

Ether son 24 saatte yüzde 1,36 arttı. Bu yazının yazıldığı sırada ETH’nin değeri 3.473 dolar (kabaca 2,87 lakh rupi) seviyesinde bulunuyordu. ETH, son bir haftadır fiyatını 3.400 $ (kabaca 2,80 lakh rupi) civarında tutmayı başardı.

CoinDCX Market masası Gadgets360’a şunları söyledi: “ETH’nin 3.830 Dolar (kabaca yüzde 3.17 Rupi) ve 3.965 Dolar’ı (kabaca 3.28 lakh Rupi) hedefleyebilmesi için 3.500 Dolar’ın (kabaca 2.90 lakh Rupisi) üzerinde kırılması ve devam etmesi gerekiyor.”

Kâr kaydeden diğer kripto para birimleri arasında Binance Coin, USD Coin, Cardano, Dogecoin, Shiba Inu ve Polkadot da isimlerini duyurdu.

Cosmos, Near Protokol, Qtum ve Braintrust da küçük kazanımlar kaydetti.

Kripto sektörünün genel piyasa değeri, son 24 saatte yüzde 1,55’lik bir artış kaydettikten sonra 2,38 trilyon dolar (kabaca 1,97,27,808 milyar Rupi) seviyesinde bulunuyor. CoinMarketCap.

Diğer birçok kripto para birimi, BTC’nin yükselişine rağmen kripto grafiğinde kayıplar kaydetti. Tether, Solana, Ripple, Avalanche, Chainlink, Polygon ve Uniswap kayıp kaydetti.

CoinDCX araştırma ekibi Gadgets360’a şunları söyledi: “Bu hafta, ABD İş İlanları, ABD Tarım Dışı İstihdam Değişimi ve ABD İşsizlik Oranı gibi çeşitli makro olaylar nedeniyle piyasayı daha da fazla etkileyebilecek volatilitede artış görülebilir.”


Kripto para birimi düzenlenmemiş bir dijital para birimidir, yasal bir para birimi değildir ve piyasa risklerine tabidir. Makalede verilen bilgiler, NDTV tarafından sunulan veya onaylanan herhangi bir türde mali tavsiye, alım satım tavsiyesi veya başka tavsiye veya tavsiye niteliğinde değildir ve teşkil etmez. NDTV, algılanan tavsiye, tahmin veya makalede yer alan diğer bilgilere dayalı olarak yapılan herhangi bir yatırımdan kaynaklanan hiçbir zarardan sorumlu olmayacaktır.

Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung, Xiaomi, Realme, OnePlus, Oppo ve diğer şirketlerin en son lansmanları ve haberlerinin ayrıntıları için MWC 2024 merkezimizi ziyaret edin.genel-8