Apple’ın iPhone 14 serisinin piyasaya sürülmesinin ardından teknoloji kuruluşları, vanilyadaki bir yükseltmenin ne kadar önemsiz olduğu konusunda oldukça yüksek sesle konuşuyorlardı. iPhone 14 iPhone 13 ile karşılaştırıldı. Aslında şunu iddia edebilirsiniz: iPhone 14 Yakın tarihin en kötü eleştiri alan iPhone’uydu; kötü bir telefon olduğu için değil, temel olarak kötü bir telefon olduğu için. iPhone 13 klon. Bir iPhone 13.5 eğer istersen.
Kendi adıma konuşuyorum, aradım. iPhone 14Apple’ın şimdiye kadarki en kötü yükseltmesi“dedi ve Mart 2023’te bunun “yapabileceğiniz en kötü satın alma” olduğunu söylemiştim. Ve söylediklerimin arkasındayım – en azından o zaman ve özel indirimleri/teklifleri hariç tutuyorum.

Canalys’in dünya çapında en çok satan 10 akıllı telefon listesinin açıklandığı bugüne hızlı bir şekilde ilerleyin; tartışmasız şimdiye kadarki en kötü iPhone yükseltmesi olan bu ürün aynı zamanda 2023’ün en çok satan vanilya amiral gemisi telefonu olacak.

Batmasına izin ver…

Şaka bir yana, Apple’ın yanlış bir hamle yapma becerisine sahip olmaması gerçeği biraz… korkutucu. Bu noktada Cupertino ne kadar çabalarsa çabalasın (ya da denemese de), insanların yeni iPhone almaya devam edeceğine inanıyorum. Tek bir kameraya, bir LCD ekrana ve bir çentiğe sahip olsa bile.

Hepsinden öte, Apple geçen yılın bir numaralı akıllı telefon satıcısıydı ve bu bir emsal teşkil ediyor. Ve özetle Android amiral gemileri en çok satanlar listesinin en altında bile değil.

Peki Apple ne kadar ileri gidebilir?

Dudak uçuklatan satış rakamları, iPhone’un 2024’te önemli olan tek amiral gemisi telefon olabileceğini gösteriyor: Peki ya Android?

Google ve Samsung’un yenilikçi yapay zeka özelliklerine yönelik ısrarlı çabalarına ve yazılım desteğine yönelik tarihi taahhütlerine rağmen rakamlar ortada; iPhone, 2024’te önem taşıyan tek amiral gemisi telefon olabilir.

Tabii ki, böyle bir kararın adil olmaması, resmin tamamı bu değil, ama yine de bu ne anlama geliyor? İşte aklıma gelen birkaç önemli çıkarım. Lütfen yorumlarınıza kendinizinkini eklemekten çekinmeyin:

Satış söz konusu olduğunda iPhone dokunulmazdır ve bu, akıllı telefon sektörü için pek de iyi bir durum değil

Bakın, iPhone 15 serisi mükemmel bir yükseltmedir, bu da hangisi olursa olsun harika bir telefon alacağınız anlamına gelir iPhone 15 seçtiğiniz model. Başka bir deyişle, Apple’ın inanılmaz rakamlarının bir nedeni var. Ama sonra nispeten etkileyici olmayanı hatırlarsınız iPhone 14 2023’ün en çok satan vanilyalı amiral gemisi oldu ve bu da Apple’ın hakimiyetini biraz korkutucu kılıyor. Cupertino’nun çok fazla gücü ve etkisi var mı? Kesinlikle. Bunun birkaç kez gerçekleştiğini gördük: Apple, iPhone’da tartışmalı değişiklikler yapıyor ve trend olduğu için Android telefonlar da bunu takip ediyor.

Bu, Apple’ın sektör lideri olarak iyi bir rol model olamayacağı anlamına gelmiyor. Her ne kadar iPhone’un en iyi özelliklerinden bazılarının iPhone’un ayrılmaz bir parçası haline gelmediğini iddia etsem de Android telefonlarÖrneğin MagSafe ve Face ID gibi.

Galaxy S24 ve Pixel 8, Samsung ve Google’ın şimdiye kadar ürettiği en iyi amiral gemileridir, ancak ana akım başarıyı bulamazlarsa bunun bir önemi var mı?

Adrian’ın haberinde belirttiği gibi, iPhone 15Samsung’un Galaxy S23 serisi amiral gemilerinin 2023’te piyasada ilave yedi ayı daha vardı.

Buna rağmen, Galaksi S23 amiral gemileri iPhone 15’in dudak uçuklatan 70-80 milyon adetlik satışına yaklaşamadı. Aslında önceki yıllarda olduğu gibi Samsung’un S23 amiral gemileri ilk 10’a hiç girmedi. Ve biliyorsunuz ki satışlarda Galaxy iPhone’a dokunmazsa Pixel’in bunu yapma şansı sıfır.

Bu sizi meraklandırıyor: Samsung ve Google yola devam edecek ilhamı nereden buluyor? Kesinlikle güçlü amiral gemisi satışlarında değil.

Katil iPhone 15 Yükseltme kaçınılmaz olarak 2024’te satış listelerinde üst sıralara çıkacak. Android bunu değiştirmek için herhangi bir şey yapabilir mi?

Biraz şaşırtıcı derecede başarılı iPhone 14 bir yana, katil iPhone 15 serisi, en azından selefinin ticari başarısına ulaşma yolunda (ve neden zirveye çıkmasın) yolda. Elbette bu sizi meraklandırıyor: Samsung, Google veya başka bir telefon üreticisi Apple’a meydan okuyacak bir şey yapabilir mi? Galaksi S24 serisi ve onların AI süper güçleri ve Pixel 8 Pro’mun bir süredir gördüğüm en iyi görünen amiral gemisi olduğunu düşünsem bile, gerçek şu ki Android amiral gemileri biraz… mahkum olabilir.

Apple’ın ivmesine meydan okumak zor olacak. Özellikle yükseltme işleminin ne kadar vasat olduğunu düşünürseniz iPhone 14 ve iPhone 14 Plus öyleydi; ancak birincisi inanılmaz derecede iyi satış yapmayı başardı.

Tam hakimiyet: Can Galaksi S24 Samsung’un geri dönüş yapmasına yardımcı olun, yoksa Apple on iPhone’u 2024’te en çok satan on telefon listesine mi sokacak?

gelince Galaksi S24 dizi, tahminimce Galaxy S24 Ultra Samsung’un istediği kadar satamayacak çünkü eskisinden daha pahalı. Evet, şu anda paranın satın alabileceği tartışmasız en iyi telefon olsa ve Samsung’un ülke içindeki (Güney Kore) bazı satış rekorlarını kırmış olsa bile.

iPhone 16 serisine gelince, Apple kendisine büyük meydan okudu. Hikayenin başında da belirttiğim gibi, Apple’ı yoksullara hiç rahat bırakmadım iPhone 14 güncelleme. Ama şimdi iPhone 15 ışık yılı ileridedir iPhone 14, iPhone 16 kimseyi şaşırtmasa bile iyi bir teklif olabilir.

Sonuçta para kazanmak ve yeniliği teşvik etmek mümkün: Tim Cook Apple’ı mükemmel bir makineye dönüştürdü

İster inanın ister inanmayın, Apple tarihte ilk kez bir takvim yılında (2023) dünyanın bir numaralı telefon üreticisi oldu… iPhone 14 yılında… Ne?!

Bunun dışında Cupertino, birinci sınıf dizüstü bilgisayar pazarındaki rekabetin etrafında dönüyor, tablet pazarını domine ediyor ve giyilebilir pazara da liderlik ediyor (AirPods ve Apple Watch ile). En önemlisi, Apple’ın yeni piyasaya sürdüğü devrim niteliğindeki Vision Pro kulaklığın ağız sulandıran 3.500 $ başlangıç ​​fiyatıyla bile beklenenden daha iyi satılıyor olması.

Bir iPhone (veya başka bir Apple ürünü) kullansanız da kullanmasanız da bunu inkar etmek zor; bu Apple’ın (sanal) dünyası ve biz onun içinde yaşıyoruz. Sevin ya da nefret edin. Bu nedenle, Apple’ın iş iplerini elinde bulunduran kişiyi tebrik ediyorum.telefon-1