TOKYO BAĞIMSIZ OYUNLAR ZİRVESİHem yerel yeteneklerden hem de dünyanın dört bir yanından geliştiricilerin ve bağımsız oyunların sergilendiği dijital ve yüz yüze Japon etkinliği, bu yıl Kichijoji, Tokyo’da düzenlenen 2 günlük indie fantezisi sırasında 2023’teki katılım seviyesini 4500 ziyaretçiyle %45 artırdı.

Yeni tanıtımlardan hayranların en sevdiği oyunlara ilişkin güncellemelere kadar merakla beklenen 126 bağımsız yapım, iki gün boyunca Kichijoji’nin ilgi odağında izlendi:

…ve daha fazlası! TOKYO INDIE GAMES ZİRVESİ 2024’te sergilenen tüm oyunların listesi için, buraya tıklayın.

Touhou Project’in yaratıcısı Jun’ya “ZUN” Ōta ve Japon oyun geliştiricisi/komedyeni de dahil olmak üzere oyun endüstrisinin efsanevi figürleriyle dolu panel tartışmaları hafta sonunu doldurdu Noda Kristalibağımsız bir oyun geliştiricisi olarak hayatı tartışan. Sony Interactive Entertainment, SACRA MUSIC ve bağımsız yayıncı Phoenixx, bağımsız oyun müziğinin geleceğine bir göz attı ve Digital Hearts, yeni nesil yapay zeka yerelleştirmesini sergiledi.

TOKYO INDIE GAMES SUMMIT’in kurucusu Phoenixx CEO’su Kazunori Sakamoto, “TOKYO INDIE GAMES ZİRVESİ’nin yıldan yıla büyümesi çok ilham verici ve şimdiden 2025’i şimdiye kadarki en iyi yıl yapmak için planlar yapıyoruz” diyor. “Çalışmalarını sergilemek için mekanımızı seçen sponsorlarımıza, ortaklarımıza ve katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz. Ve tüm ziyaretçilerimize çok teşekkür ederiz. Gelecek yıl sizi tekrar görmek için sabırsızlanıyoruz!”

TOKYO INDIE GAMES ZİRVESİ, aralarında Cygames’in de bulunduğu bu yılın sponsorlarına özel teşekkürlerini sunuyor. Bandai Namco, Mutluluk, BushiYol Oyunları medya ortakları Gematsu, Bleeding Cool, ANMO SUGOI, The Outerhaven Production, Final Weapon, EveryEye, Game eXperience ve Gamer Escape.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: TOKYO INDIE OYUNLAR ZİRVESİ resmi web sitesitakip etmek @TOKYO_IGS Twitter/X’te arayın ve #TIGS2023Ve #TIGS2024 sosyal medyada.

-Basın bülteni

oyun-4