Bu yılın sonlarında Apple iPadOS 18 yayınlanacak ancak iPadOS 17 çalıştıran her iPad güncellemeyi almayacak. MacSöylentilerHangi cihazların en son iOS ve iPadOS sürümlerini alacağını doğru bir şekilde ortaya koyma konusunda iyi bir geçmişe sahip olan isimsiz bir sızıntıya atıfta bulunarak, A10X Fusion yonga seti tarafından desteklenen iPad’lerin, bu özel iPad işletim sistemi daha sonra piyasaya sürüldüğünde iPadOS 18’i almayacağını söylüyor. yıl.
Yani 2017 10,5 inç ve 12,9 inç iPad Pro modellerini güncelleme listesinden silebilirsiniz çünkü bu tabletlerin her ikisi de A10X Fusion yonga seti tarafından desteklenmektedir. A10 Fusion’ı destekleyen iPad modelleri de altıncı nesil ve yedinci nesil iPad modellerini ortadan kaldıran iPadOS 18’i almayacak.

MacRumors, isimsiz sızıntının gönderisini kaldırdığını ancak bunun muhtemelen bilginin doğruluğundan ziyade dikkat çekmemesinden kaynaklandığını belirtiyor. Bu sızıntının geçmişte sildiği önceki gönderilerin doğru olduğu kanıtlandı.

Bilgilerin doğru olduğunu varsayarsak iPadOS 18’e güncellenecek iPad modelleri şunlardır:

  • iPad Pro: 2018 ve sonrası
  • iPad Air: 2019 ve sonrası
  • iPad mini: 2019 ve sonrası
  • iPad: 2020 ve sonrası

Apple, Haziran ayındaki WWDC 2024’te iPadOS’i resmi olarak tanıtacak olsa da işletim sisteminin gerçek sürümü Eylül ayına kadar gerçekleşmeyecek. İPad’den bahsetmişken, bu yıl Apple’ın tarihte OLED panele sahip ilk iPad’ler olması beklenen yeni 11 inç ve 13 inç iPad Pro (2024) modellerini piyasaya sürdüğünü görmeliyiz. Tabletler 3nm M3 SoC tarafından desteklenecek.

Bu aydan itibaren Apple’ın iPad Air’i (2024) tanıttığını görebiliriz ve Air ilk kez iki tabletli bir seri olarak piyasaya sürülecek ve 12,9 inçlik bir varyantın 10,9 inçlik modele katılması bekleniyor. Bu tabletlerin her ikisi de TSMC’nin ikinci nesil 5nm işlem düğümü tarafından üretilen Apple M2 yonga setini taşıyacak. Apple’ın bu yıl yedinci nesil bir iPad mini çıkaracağına dair bazı spekülasyonlar da var.

2023, Apple’ın 2010 yılında ilk iPad’i piyasaya sürmesinden bu yana şirketin yeni bir tablet çıkarmayı başaramadığı ilk yıl oldu. Piyasaya sürülecek yeni iPad modellerinin birikmiş olması nedeniyle bu yıl Apple’ın tablet cephesinde işlerin yoğun olmasını bekliyoruz.telefon-1