Ne bilmek istiyorsun

  • Helldivers 2’nin zırh delme mekaniği oldukça kafa karıştırıcıdır, zira bazı silahlar aynı “Hafif Zırh Delici” veya “Orta Zırh Delici” etiketine sahiptir, ancak bunların bazıları zırhı aynı sınıflandırmaya sahip diğerlerinden daha iyi delmektedir.
  • Geliştirici Arrowhead Game Studios’un CEO’su Johan Pilestedt, bir gönderide zırh nüfuzunun (AP) 0 ile 10 arasında bir değer olduğunu ve düşmanın zırh değerine (AV) göre ölçüldüğünü açıkladı.
  • AP düşmanın AV’sinden yüksekse silah %100 hasar verir. AP AV’ye eşitse saldırı %50 hasar verir. AP AV’den düşükse silahtan gelen mermiler zırhtan sekecektir.
  • Pilestedt’in dediği gibi, silah AP’si ve düşman AV’si oyunun hiçbir yerinde gösterilmiyor. [too] oyuncular için karmaşık.” Bununla birlikte, bu istatistikleri gizleme kararının “kötü bir karar olabileceğini” de belirtti ve bunların gelecekteki bir güncellemeden sonra görünür hale getirilebileceğini öne sürdü.

Arrowhead Game Studios’un PvE ortak nişancı oyunu Helldivers 2’deki oyun sistemlerinin çoğunluğu basit ve anlaşılması kolay olsa da, oldukça kafa karıştırıcı ve aynı zamanda çok önemli olanlardan biri zırh delmedir. Belirli Terminid böceklerinin ve Automaton robotlarının zırhını delerek onlara etkili bir şekilde hasar verebilecek silahlara ihtiyacınız olacak, ancak strateji destek silahlarının delme yetenekleri açıklamalarında oldukça açık bir şekilde belirtilmiş olsa da, aynı şey ağır yük birincil silahları için söylenemez. ve ikincil silahlar.

Hepsine basitçe belirsiz bir “Hafif Zırh Delici” veya “Orta Zırh Delici” etiketi verilmiştir, ancak bazıları zırhla başa çıkma konusunda aynı etikete sahip diğerlerinden çok daha yeteneklidir. Örneğin, P-4 Senatör tabancası hafif bir zırh delicidir, ancak bu sınıflandırmaya sahip diğer silahlardan gelen mermileri saptıran Hive Guard bacak plakalarını delecek kadar güçlüdür. Bunun bir başka dikkate değer örneği, her iki tüfeğin de orta zırh delici olmasına rağmen, AR-23P Liberator Penetrator’ın veremeyeceği kadar hafif araç zırhına hasar verebilecek kadar güçlü olan JAR-5 Dominator’dır.genel-20