Cehennem Dalgıçları 2 tartışmasız oyun dünyasında şu ana kadar yılın en büyük hiti. Üçüncü şahıs nişancı oyunu, abartılı komedisi ve hızlı tempolu oynanışıyla popülaritesini artırdı ve birçok hayranın oldukça hızlı bir şekilde oyuna hararetli bir şekilde sadık kalmasına yol açtı. Oyunlarda bildiğimiz gibi, belirli bir oyun veya platforma sıkı bağlılık uygulamak toksisiteyi doğurabilir ve şimdi geliştirici Arrowhead Game Studios’un CEO’su ve Helldivers 2’nin kreatif direktörü Johan Pilestedt, oyunu başka bir oyun veya platformla karşılaştıran farklı görüşler dile getiren belirli hayranlara seslendi. çağdaşları karşıt platformlarda.

Helldivers 2’deki oyunun adı demokrasi için savaşmak, ancak bazı hayranlar oyunun ‘dövüş’ kısmını biraz fazla ciddiye aldı. İşbirliği oyunu Steam’de patlamaya devam ederken doğal olarak çevrimiçi ortamda da büyük bir takipçi kitlesi oluşturdu. Ve bu yeni hayran kitlesiyle birlikte, hayattaki önemli bir dersi unutmuş bazı daha sevimsiz tipler geliyor: Karşılaştırma neşe hırsızıdır.

2 Mart Cumartesi günü, Helldivers 2’nin kreatif direktörü Jonah Pilestedt, Helldivers 2’nin Halo’dan daha iyi olduğunu iddia eden bir tweet gönderen bir hesaba “Üzgünüm Xbots, ama herkes bunun GERÇEK olduğunu biliyor” diyerek Twitter’da yanıt verdi.

Biyografisinde ‘Playstation Master Race’ yazan oyuncu, Helldivers 2’nin yalnızca PS5 ve PC’de mevcut olması nedeniyle platform savaşlarının alevlerini açıkça körüklüyor. Pilestedt bölücü yorumlarını kapattı ve yanıt veriyor, “Neden karşılaştıralım ki? Bırakın oyuncular ya ikisini de sevsin, hem de keyfini çıkarsın. Dünyada daha fazla şefkate ve birliğe, daha az rekabete ihtiyacımız var.”

Pilestedt’in oyun dünyasında bölücülük yerine daha fazla birlik çağrısı kesinlikle sağlıklı. Her ne kadar bu noktada platform savaşları inanılmaz bir şekilde devam ediyor gibi görünse de, sosyal medyada belirli bir franchise veya platformun hayranlarını diğerine karşı kışkırtmaya çalışan tıklamalar için çiftçilik yapanlar hala var. Açıkçası Pilestedt, oyunu adına bu mesajın yayılmasını görmekten bıkmıştı.

Bu mesaj, Helldivers 2’nin tamamen oyuncuların işbirliğine dayalı oyunda birlikte çalışmasına ve demokrasinin güzelliğini yaymak için zehirden tamamen kaçınmaya dayandığı göz önüne alındığında özellikle güçlüdür.

Eğer savaşa katılmayı düşünüyorsanız, donanımınızın hazır olduğundan emin olmak için öncelikle Helldivers 2 sistem gereksinimlerini kontrol etmeyi unutmayın. Değilse, işi halledecek bir oyun bilgisayarının nasıl oluşturulacağına dair temel bilgilere sahibiz.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.

oyun-2