Activision, uzun süredir başka bir büyük oyun olan Call of Duty: Warzone Mobile’ı mobile getirmek için çalışıyor. ABD merkezli şirket yakın zamanda Microsoft tarafından satın alındı, bu da birkaç yıl önce duyurduğu projedeki birçok gecikmeyi açıklayabilir.

Call of Duty: Warzone Mobile’ın başlangıçta Mayıs 2023’te yayınlanması planlanıyordu ancak oyun Kasım’a, ardından da 2024’e ertelendi. Bu haftanın başlarında Activision, Call of Duty: Warzone Mobile için yeni bir çıkış tarihi duyurdu ve bu sefer öyle görünüyor ki bu gerçek: 21 Mart.

Geçtiğimiz yıl boyunca “sınırlı sürümde” olan oyun Call of Duty: Warzone Mobile, 21 Mart’ta dünya çapında hem iOS hem de Android’de satışa sunulacak.

Activision’a göre oyunda iki büyük ölçekli harita yer alacak: Verdansk (120 oyuncu) ve Rebirth Island (48 oyuncu). Ayrıca, çoklu modlarla birlikte Shipment ve Shoot House gibi çok oyunculu haritalar da oyuna dahil edilecek.

Daha da önemlisi, oyun, Call of Duty: Modern Warfare III ve Call of Duty: Warzone’un konsol ve PC sürümleriyle ortak ilerleme özelliğine sahip; bu da oyuncuların nerede olurlarsa olsunlar silahlarının ve XP’lerinin seviyesini yükseltebilecekleri anlamına geliyor.

Video Küçük Resmi

Ayrıca Call of Duty: Warzone Mobile, hem konsolda hem de PC’de Modern Warfare III ve Call of Duty: Warzone ile paylaşılan Battle Pass ilerlemesi sunarak oyuncuların oyun sürelerini en üst düzeye çıkararak aşamaları daha verimli bir şekilde geçmelerine olanak tanıyor.

Serinin henüz yapmamış hayranları Call of Duty: Warzone Mobile’a ön kayıt yaptırın ancak dünya çapındaki lansmanda aşağıdaki paraya çevrilebilir ödülün kilidini açmak istiyorlarsa bunu yine de yapabilirler:

  • Ghost “Mahkum” Operatör Görünümü
  • M4 “Archfiend” ve X12 “Cehennem Prensi” Silah Planları
  • “Düşmanın Alevi” Vinili
  • “Karanlık Tanıdık” Amblemitelefon-1