Söylentilerin hesabına göre Apple’ın bahar için pek çok sürümü planlanmış durumda, ancak yapamayacağı tek şey bundan büyük bir üretim yapmak olabilir. Mark Gurman’a göre bugünün Açık için haber bülteni Bloomberg. Apple’ın bir bahar etkinliğini atlaması o kadar da alışılmadık bir durum değil; geçen yıl böyle bir etkinlik yoktu ve geçmiş yıllarda da atlandı. Yine de şirketin piyasaya sürmesi beklenen cihazların çokluğu göz önüne alındığında bu biraz şaşırtıcı.

En büyük şey, OLED ekranlı ve M3 çipli yenilenmiş bir iPad Pro’dur. Apple’ın en üst düzey tabletinin tasarımı, şirketin telefonlarını, dizüstü bilgisayarlarını ve hatta iMac’ini de tanımlayan düz kenarlı tasarım dilini aldığı 2018 yenilemesinden bu yana çoğunlukla değişmedi. Şirketin ayrıca iPad Air’i güncelleyerek alışılagelmiş 10,9 inçlik modelin yanı sıra yeni bir 12,9 inçlik versiyonu da sunması bekleniyor. Her ikisi de 2022’den bu yana ilk yeni iPad’ler olacak.

Söylentiler de yeni bir Apple Pencil çıkacağını öngörüyor ancak neyin farklı olacağına dair pek fazla bilgi yok. Yeni olabilir değiştirilebilir manyetik uçlar farklı sanat türleri için özelliklerini değiştiren ve aynı zamanda Yerleşik My Find’e sahip. Diğer aksesuarlar uçlu Gurman ve diğerleri tarafından hazırlanan bu yeni pakette iPad Pro için alüminyumla kaplanacak ve lüks iPad’e daha fazla dizüstü bilgisayar görünümü kazandıracak yeniden tasarlanmış Magic Keyboard yer alıyor.

Söylentiler, baharın M3 çip donanımlı 13 ve 15 inç MacBook Air’ler için de çıkış penceresi olacağını öne sürüyor. Bunlar muhtemelen çok fazla değişmeyecek; sadece daha güçlü çipler yeterli. Ancak belki daha güzel bir görüntü dışında, kimsenin Air serisinde büyük değişiklikler talep ettiğine inanmıyorum. iPad’lerde olduğu gibi bu, 2022’den bu yana mükemmel 13 inç MacBook Air’e yönelik ilk güncelleme olacak.

Büyük bir prodüksiyon olmadan duyurulacak o kadar çok yeni donanım var ki! Ama belki de mantıklıdır. Sonuçta bunun eşi benzeri yok ve Johnny Srouji’nin laboratuvarında konuşabileceği yeni ve şık çipler de yok değil. Artı, Apple iPad Pro’da ekran dışında çok az değişiklik yaparsa, işlevsel olarak orada da gerçekten heyecanlanacak pek bir şey yok. Daha büyük bir iPad Air’in müşteriler için ne kadar büyük bir anlaşma olacağı da henüz bilinmiyor.

Bu, Apple’ın bir sonraki büyük etkinliğinin genellikle Haziran ayında gerçekleşecek olan Dünya Çapında Geliştirici Konferansı olmasını sağlayacak. Orada çok fazla değişiklik bekliyoruz. Gurman’ın yazdığı gibi şirket, üretken yapay zeka konusunda diğer herkese yetişmek için gösterdiği büyük çabanın meyvelerini açıklamaya hazırlanıyor. Burası aynı zamanda Apple’ın işletim sistemlerini güncellemek için neler yaptığını gösterdiği yerdir; bu nedenle burada çok sayıda güncelleme bekleyebilirsiniz – özellikle iOS 18 için; Gurman’ın söylediği (ve bugün yine yaptığı) iPhone’u yeniden canlandıran en önemli yazılım olacağını söyledi.genel-2