Final Fantasy VII Yeniden Doğuş geldi ve onunla birlikte geri dönüş de geliyor celpOnları çağırırsanız savaşta size yardımcı olabilecek devasa canavarlar. Çağrıların kendisi de eskisine benzer şekilde çalışırken Yeniden Yapım, bunları edinmek farklı bir konudur. Oyunda Titan’dan sonra ikinci büyük çağrı olan ancak savaşta gerçek bir nimet olabilecek Phoenix’i nasıl alabileceğinizi öğrenin.

Phoenix’in Ateşli Alevlerine Hazırlanın

Herhangi bir Çağrıyı almak için Final Fantasy VII Yeniden Doğuş, ilgili bölgede aynı zamanda bir robot da olabilecek beyaz saçlı çocuk Chadley ile konuşmanız gerekecek. Phoenix için Junon’da görünecek. Şimdi, hemen saldırabilirsiniz ama en iyisi onu karşılık gelen Sığınaklarda zayıflatmaktır. Bir tanesini Junon şehrinin girişinin sağında, bir dağın tepesinde bulabilirsiniz. Bir diğerini ise bölgenin sağ üst köşesinde bulabilirsiniz. Üçüncüsünü ise Karga Yuvası girişinin hemen ötesinde bulacaksınız. Karga Yuvası’na erişim kazanmak için Rhonda’nın görev serisinde ilerlemeniz gerekeceğini unutmayın, ancak buna değer.

Final Fantasy VII Yeniden Doğuş Phoenix Konumu

Sığınaklara eriştiğinizde ve onların küçük mini oyununa katıldığınızda Phoenix’in Materia’sı güçlenecek, ancak savaşın kendisi yeterince zayıflamış olacak. Özellikle oyunun henüz başında olanlar için hala ateşli bir yumruk olabilir. İstediğiniz herhangi bir partiyi kullanabilirsiniz, ancak Phoenix çok fazla uçtuğu için iyi menzilli yeteneklere sahip bir partiyi şiddetle tavsiye ederim. Cloud, Aerith ve Barret’i kullandım, Tifa ve Red XIII’ün gerekli menzilden yoksun olduğunu gördüm. Ancak Yuffie ve Cait Sith gelene kadar beklemek istiyorsanız işe yarayabilirler, oyunda ilerlemeniz yeterli olacaktır.

İşleri Isıtmak

Phoenix, çoğundan kaçabileceğiniz veya o kadar sert vuramayacağınız çeşitli ateşe dayalı saldırılar kullanır. Kaçamadığınız kişileri gerektiği gibi engelleyebilir veya iyileştirebilirsiniz. Aslında dikkat etmeniz gereken hiçbir zarar vermeyen bir hareket…

Final Fantasy VII Yeniden Doğuş PhoenixFinal Fantasy VII Yeniden Doğuş Phoenix

Yaratılışın Nefesi Phoenix’in dikkat edilmesi gereken en önemli ve en sinir bozucu hareketidir. Bu sırada Phoenix’in kendine ait bir çağrısı olacak: yenmeniz gereken bir veya iki (hatta üç) iblis. Bunlardan birkaçının ateşe karşı zayıf olması Cloud’un Ateşoku Kılıcı’nı yararlı kılıyor. Bir iblis aktifken Phoenix tüm hasarlara karşı koyar.

Bu nedenle, ucunda küre bulunan ve bir iblisin gelişini işaret eden kırmızı iplere dikkat etmek çok önemlidir. O iblis geldiğinde, yetenekleri Komutlar Menüsü aracılığıyla manuel olarak seçmenizi şiddetle tavsiye ederim, böylece yanlışlıkla Phoenix’i yanlışlıkla hedef almaz ve bir saldırıyı boşa harcamazsınız.

Final Fantasy VII Yeniden Doğuş Phoenix Final Fantasy VII Yeniden Doğuş Phoenix

Bağlı şeytanları yendikten sonra Phoenix baskı altına girecek. Saldırıları, özellikle de menzilli saldırıları hemen takip edin. Barret’in özel saldırısı Odaklı Atış, sendelemeyi artırmak için mükemmel bir seçimdir.

Bir noktada bu düzen Phoenix’i şaşırtacak ve o zaman sahip olduğun her şeyle ona vurabilirsin. Bu durumda buzlanmaya karşı zayıf olduğundan, ona bir Blizzard büyüsüyle (özellikle Aerith’ten) vurmak ciddi hasar verebilir.

Phoenix’in sağlığı belirli bir noktayı aştığında (muhtemelen siz onu şaşırttıktan sonra) Yeniden Doğuş Alevini kullanacak. Bu yıkıcı ve kaçınılmaz bir harekettir, tabi daha önce Empowering Flame uyguladığında onu kesintiye uğratmak için yeterince hasar veremezseniz. Yeniden Doğuş Alevi kullanıyorsa hemen iyileştiğinizden emin olun. Aslında, biraz daha az hasar vermek anlamına gelse bile, Cure veya Manaward’ı Stagger seansının sonuna doğru kullanmak kötü bir fikir değildir.

Final Fantasy VII Yeniden Doğuş Phoenix Final Fantasy VII Yeniden Doğuş Phoenix

Phoenix’in Son Uçuşu

Bu noktada Phoenix neredeyse tamamen yanmış olmalı. Kolayca alt edilebilecek şeytanları (bu sefer üç tane) çağıracak. Bunu önlemek için, her birini değerlendirip zayıf noktalarını bulun ve bunları birer birer kullanın. Ayrıca birkaç Sinerji Yeteneğiniz de olabilir. Phoenix’iniz kaldıysa, daha fazla hasar veren ideal olanlarla herhangi biri yardımcı olabilir. Eğer hâlâ oyunda bazı şeytanlar varsa veya iyileşmek için daha fazla ATB çubuğuna ihtiyacınız varsa, kesinlikle ATB’nizi üç çubuğa bölen Sinerji Yeteneklerini kullanın. Phoenix geride kaldığında, işini bitirmek için elinden gelen her şeyle vur.

Tebrikler, Phoenix’i yendiniz ve artık onun çağrısını savaşta kullanabilirsiniz. Her ne kadar dövüş sinir bozucu olsa da Phoenix’in canlandırma güçleri artık sizin elinizde; düşmüş müttefiklerinizi sahaya geri getirmenize ve güçlü bir ateş saldırısından yararlanmanıza olanak tanıyor. Alev!

Ve eğer hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Final Fantasy VII Yeniden Doğuş“Son on yılın en iyi oyunlarından biri” olarak adlandırdığımız oyunun incelemesini buradan okuyabilirsiniz.oyun-4