düşmüş görsellerin lordları düşürüldü

Daha geçen gün HexWorks, optimizasyon değişikliklerini içeren yeni Lords of the Fallen güncellemesini yayınladı. PS5’teki Performans Modunu iyileştirmiş olsa da, bunu görsel düşüşler pahasına yapmış gibi görünüyor.

Bu Reddit kullanıcısı tarafından fark edildi MutluMutluOyuncu En son yamanın oyunun çeşitli yönlerinin görsellerini nasıl düşürdüğünü kim söyledi? Karşılaştırma için aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz (yamanın “öncesi” ve “sonrası” görsellerini görmek için görselin üzerindeki orta butonu sürükleyin).

Heykeller Kayboluyor:

Perdeler kaldırıldı:

Merdivenlerden İndirilen Halı (Peçe?)

Kat Detayları Silindi:

Daha Az Ekran Nesnesi:

Oyunun performansı son yamayla birlikte iyileşse de bunun bir bedeli var gibi görünüyor. Oyunun performansını artırmaya yardımcı olmak için yalnızca dokular azaltılmadı, aynı zamanda belirli grafik öğeleri de kaldırıldı. Bazı durumlarda gölge ve aydınlatma seçenekleri de tehlikeye girmiştir.

Bazıları bunun oynanışı çok fazla etkilemediğini iddia edebilir, ancak yine de belki HexWorks, herhangi bir eksiklik olmadan uygun bir kare hızı elde edebileceğimiz bir orta yol bulabilir. Bu farkedilebilir? HexWorks tarafından yapılan değişiklikler sizin için uygun mu yoksa stüdyo, performans artışı için oyunun sanatını ve görsel stilini feda etmemek için iyi bir uzlaşma mı bulmalı?

Diğer Lords of the Fallen haberlerinde, CI Games tarafından hiçbir şey duyurulmamış olsa da, şirketin bazı sunum öğelerinde, devam filminin halihazırda üzerinde çalışıldığı ve (şimdilik) “Death of the Fallen” başlığının verildiği belirtildi. Oyunun mali başarısı göz önüne alındığında, gelecekte bir devam oyunu duyurusunun yapılması bizi şaşırtmaz.oyun-6