Herhangi biri için sıraya girdiyseniz efsaneler Ligi Son iki aydaki tekli sıraya göre neredeyse her oyunda Maokai ile veya Maokai’ye karşı oynama ihtimaliniz oldukça yüksek. Sapkın treant, şu ana kadar 14. Sezonun tamamında, özellikle destek seçimi olarak metaya hakim oldu. Riot, 14.3 Yaması’nda ve ardından 14.4 Yaması’nda ağaç için zayıflatmalar uyguladı ancak işe yaramadı. Maokai, ağaç fidanları gibi bedava LP filizlendirmeye devam ederken, Riot üçüncü bir yama için biraz odunculuk işi yapmaya çalışacaklarını ve Maokai’yi tamamen yumuşatmaya çalışacaklarını açıkladı.

League of Legends Sezon 14 başladığında oyuncular yeni sezonla birlikte gelen tüm yeni öğeleri ve harita değişikliklerini anlamaya çabaladılar. Tüm şampiyonlar yeni ve inanılmaz derecede güçlü Dünya Atlası’nı satın almaya yönlendirildiğinden, neredeyse tüm öğeler, özellikle destek rolü için tamamen elden geçirildi.

Dünya Atlası ile destek oyuncuları, öğeyi ciddi şekilde oyunu etkileyen özel yeteneklere sahip bir avuç farklı seçeneğe dönüştürme yeteneğine sahip oluyor. Popüler MOBA’daki bu öğelerden biri, bir düşman şampiyonunu yavaşlatırken veya hareketsiz bırakırken şampiyonun sağlığının belirli bir yüzdesini iyileştiren ve aynı zamanda bir hareket hızı artışı sağlayan bir tank destek öğesi olan Solstice Sleigh’dir. Maokai, eşyayı yeni gelen Trailblazer ile sinerji oluşturarak şampiyonunuzun arkasında bir iz bırakarak müttefiklerinize hareket hızınızın %15’ini verme gibi benzersiz bir etkiye sahiptir. Maokai haritada hızla dolaşıp düşmanları yere sabitlerken, takım arkadaşları da onun hemen arkasında Sihirdar Vadisi’nden uçarak geçebilir.

Destek şampiyonları için kazanma oranı tüm sezon boyunca oyundaki en yüksek oran oldu. 14.3 yamasındaki zayıflatmalardan sonra bile metanın zirvesinde kaldı. Şimdi Riot geliştiricileri, 14.5’in onu ormana geri döndürürken destek olarak etkinliğini bir kez daha azaltmaya çalışacağını söylüyor.

League’in baş oynanış geliştiricisi Matt Leung-Harrison, AKA Riot Phroxzon, bir paylaşım yaptı Ön izleme Gelecek yamada Maokai’ye yapılan belirli değişiklikleri gösteren 14.5 Yaması: Hareket hızı 335’ten 330’a düşürüldü, Bramble Smash (Q) ilave canavar hasarı 80 – 160’tan 120 – 160’a yükseltildi ve Twisted Advanced (W) bekleme süresi 13 – 9 saniyeden 14 – 10’a.

Ek olarak, Solstice Sleigh de zayıflatılıyor, eşyanın bekleme süresi 30 saniyeden 20 saniyeye çıkıyor, iyileşen sağlık %7’den 50-230’a (seviye 6-18) sabit miktarlara değişiyor ve hareket hızı %30’dan düşüyor %25’e kadar.

Maokai’nin büyülerine yönelik hedeflenen zayıflatma, destek eşyasındaki zayıflatmalarla birleştiğinde alt koridor oyuncusu için sonunda felaket anlamına gelebilir.

Maokai oynamak için bir alternatif arıyorsanız LoL seviye listemize mutlaka göz atın. Ayrıca tüm LoL derecelerini de ayrıntılı olarak inceledik.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.

oyun-2