Daha küçük ücretsiz güncellemelerle dolu bir yılın ardından, PC’deki en iyi koloni simülasyonu tarzı hayatta kalma oyunlarından biri, ücretli DLC’ye geri dönüyor. Oksijen Dahil DeğilDon’t Starve’ın yapımcıları, sevilen bağımsız oyun stüdyosu Klei Entertainment’ın Rimworld ve Starfield’ın mükemmel karışımını sunan uzay simülasyon oyunu 2024 planlarını açıkladı ve bu planlar arasında 96 için “içerik odaklı” ücretli DLC’ye geri dönüş de yer alıyor. %-puanlı Buhar hissi.

İlk olarak 2017’de Steam Erken Erişim yoluyla piyasaya sürülen Oxygen Not Integrated, Temmuz 2019’da tam 1.0 sürümünü gördü ve o zamandan beri düzenli olarak yükseltmeler almaya devam ediyor. En dikkate değer olanı, birkaç gezegende aynı anda birden fazla yerleşim birimini yönetme, siz hayatta kalırken ve umarım uzayda gelişirken kaynakları bunlar arasında taşıma yeteneği ekleyen Spaced Out DLC’siydi. O zamandan beri koloni simülasyon oyunu daha küçük, ücretsiz güncellemeler almaya devam etti, ancak Klei artık daha önemli ücretli eklentilere dönme zamanının geldiğini söylüyor.

Ekip, “Başlangıçta 2022’nin başlarında daha fazla DLC yapmayı düşündüğümüzde, Spaced Out’ta üç yıllık bir süreçten yeni çıkmıştık ve gelecekteki DLC’ye yönelik fikirlerimiz de benzer ölçekteydi” diye açıklıyor. “Bunları hem temel oyunda hem de Spaced Out’ta çalıştırmaya çalışmak göz korkutucuydu. Ancak geçen yıl boyunca DLC fikirleri gelmeye devam etti; bunların çoğu temel oyun, Spaced Out DLC ve birbirleriyle doğal olarak uyum sağlayacak içeriğe odaklandı.”

Peki o zaman ne görmeyi bekleyebiliriz? Plan, “yeni biyomlar, yaratıklar, bitkiler, binalar, unsurlar, bilgi ve planlarla dolu yeni asteroitlerin etrafında toplanacak” daha modüler eklentiler içeriyor [Oxygen Not Included’s cosmetic skins].” Henüz açıklanmış somut bir şey yok, ancak Klei “ilkini bu yıl yayınlamayı planladığını – belki de yeni ve soğuk bir başlangıç ​​asteroitini içereceğini” söylüyor. Ayrıca kesin bir program olmasa da “DLC arasında çok yıllık bekleme sürelerini içermeyeceğini biliyoruz” diye de ekliyor.

Klei ayrıca, bu ücretli paketlerin yanı sıra ücretsiz yaşam kalitesi güncellemeleri yayınlamaya devam etmeyi planladığını ve elbette hataları düzelteceğini ve gerektiğinde oyunun performansını iyileştireceğini vurguladı. Aynı zamanda kozmetik plan sistemini daha da geliştiriyor ve şöyle diyor: “Oyun yoluyla planlar kazanabileceksiniz ve DLC’ye yeni koleksiyonlar da dahil etmeyi bekliyoruz.”

Dolayısıyla bu eklentilerin Spaced Out’tan daha küçük olması muhtemel ve Klei bunların maliyetinin de “Spaced Out DLC’sinden daha düşük” olmasının planlandığını söylüyor. DLC modelinin “Oksijen Dahil Değil evrenini genişletmek için her zaman daha iyi bir seçim olduğunu, ancak bunu yapabileceğimizi düşünmediğimizi” açıklıyor. Artık oyunun mevcut versiyonlarıyla iyi uyum sağlayan ve daha sonra karıştırma ve eşleştirmeye uygun yeni fikirlerimiz var, bunu gerçekleştiriyoruz.”

Ekip “Bunun büyük bir dönüm noktası olduğunu biliyoruz” diyor kapanışta. “Bu yılın Oksijen Dahil Değil macerası özellikle heyecan verici olacağa benziyor. Devam eden desteğiniz için teşekkür ederiz; bu bizim için evren anlamına geliyor.” Eğer bu geniş gelecek potansiyeli sizi şu anda kendi koloninizi yaratma konusunda heyecanlandırıyorsa, bunu öğrenmekten memnuniyet duyacaksınız. Oxygen Not Integrated şu anda Steam’de %66 indirimli (sadece 8,49$/6,45£) veya Spaced Out DLC ile birlikte paketlendiğinde %63 indirim (her ikisi için de 14,16$/11,01£ ödemeniz bekleniyor).

Alternatif olarak, 2024’te oynanabilecek en iyi uzay oyunlarıyla yıldızları keşfedebilir veya PC’deki en iyi yönetim oyunlarında her türlü koloniyi, şehri, fabrikayı, takımı, mangayı ve daha fazlasını yönetme yeteneğinizi test edebilirsiniz.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2