Apple Watch başlangıçta hayat kurtarmak için yaratılmamış olsa da, yıllar geçtikçe cihazın sağlıkla ilgili bazı özellikleri, kullanıcıların çok geç olmadan doktora veya hastaneye gitmesine olanak tanıyan zamanında uyarılar gönderdi. Diğer durumlarda, kişinin bileğindeki Apple Watch, acil servislere veya ilk müdahale ekiplerine haber verdi ve zamanında kurtarma gerçekleştirildi. Hatırlarsanız Apple, Nisan 2015’te Apple Watch’u piyasaya sürmeyi planladığında teknoloji devi, cihaza lüks bir mücevher parçası olarak bakıyordu.
Apple, Apple Watch için her ikisi de gerçek hayattaki olaylara dayanan ve sağlıkla ilgili belirli bir özelliğe odaklanan birkaç yeni televizyon reklamı yayınladı. Apple Australia tarafından oluşturulan ilk reklamın adı “Lexie’s Heart”. Genç bir kadın olan Lexie Northcott, Apple Watch’unda düşük kalp atış hızı bildirimleri almaya başladı ve hastaneye yaptığı bir ziyaretin ardından kendisine doğuştan kalp bloğu teşhisi konuldu. Doktorlar onu ameliyat edip kalp pili taktılar ve Lexie’nin annesinin reklamın ilerleyen kısımlarında söylediği gibi, “Eğer o saat olmasaydı, şu anda burada olmayabilirdi.” Bu 30 saniyelik reklam “Kalp Atış Hızı Bildirimleri”ne odaklanmıştır.

Video Küçük Resmi

Yine Apple Avustralya’dan gelen ve yine gerçek bir hikayeye dayanan, yine 30 saniye uzunluğundaki ikinci reklamın adı “Bruce and the Roo.” Bruce Mildenhall adında bir beyefendi, bisiklet sürerken…bekleyin…bir kanguru tarafından bayıltılmıştı. Bruce yere sert bir şekilde çarptı ve bu da Apple Watch’un Düşme Algılama özelliğini etkinleştirdi. Cihaz acil servisleri aradı ve hatta karısına mesaj göndererek onu uyardı.

Video Küçük Resmi

Bruce kendine geldiğinde, birisinin yerleştirildiği ambulansın arka camına çarpma sesini duydu. Daha sonra karısının “Bruce Mildenhall orada mı? Hayatta mı?” diye sorduğunu duydu. İlk müdahale ekipleri ona “Evet, durumu iyi” dedi. Apple Watch’un Otomatik Düşme Algılama özelliğinin reklamı sona ererken Bruce şöyle diyor: “Saatimi hâlâ takıyorum ve hâlâ lastik izi olan o kanguruyu arıyorum.”

Apple bu reklamları Avustralya dışında yayınlar ve ABD’deki reklam rotasyonuna eklerse, bu hafta sonunun büyük NBA ve NHL maçlarında, kolej basketbolu televizyon yayınlarında ve atışlar arasında veya MLB’deki atış değişiklikleri sırasında bunlardan birinin veya her ikisinin göründüğünü görebilirsiniz. bahar eğitim yayınları.telefon-1