Ne bilmek istiyorsun

  • Microsoft, akıllı telefonunuzun kamerasını yerel olarak web kamerası olarak kullanma özelliğini Windows 11’e getirdiğini duyurdu.
  • Kullanıcılar bu özelliği, Android’de halihazırda mevcut olan Windows Bağlantısı uygulamasıyla eşleştirilen Windows 11 Ayarları uygulamasında ayarlayabilecekler.
  • Bu özellik şu anda sınırlı bir önizlemeyle kullanıma sunuluyor ve önümüzdeki aylarda herkesin kullanımına sunulması bekleniyor.

Microsoft, akıllı telefonunuzu Windows 11 PC’nize yeni bir özellikle entegre etme mücadelesine devam ediyor: bugün ön izlemede yayınlanıyor Bu, akıllı telefonunuzun kameralarını Windows 11’de yerel olarak web kamerası olarak kullanmanıza olanak tanır. Bu, Mac ve iPhone kullanıcılarının aşina olacağı bir özelliktir ve şimdi Windows 11’e de geliyor.

Bu özellik, Windows 11 Ayarlar uygulamasında ayarlanabilir ve Android’de bulunan Windows Bağlantısı uygulamasıyla eşleştirilebilir. Bağlandıktan sonra, mobil cihaz ayarları alanında “bağlı kamera” özelliğini etkinleştirebilirsiniz; bu, kameralar arasında geçiş yapmak ve HDR modu gibi efektleri etkinleştirmek için özel bir arayüz açar.

(Resim kredisi: Microsoft)

Microsoft bu özelliği şu şekilde açıklamaktadır:genel-20