Toys for Bob’un bağımsız hale gelip Activision ve Microsoft’tan etkili bir şekilde ayrıldığının duyurulmasıyla birlikte, oyun içi bir duyurunun son içerik düşüşünün birkaç kısa süre içinde yayınlanacağını doğrulaması nedeniyle Crash Team Rumble desteği de kesiliyor gibi görünüyor günler.

Hala Crash Team Rumble’ı oynayanlar, Toys for Bob’un bağımsız olma konusundaki duyurusundan kısa bir süre sonra ortaya çıkan yeni bir içerik güncelleme mesajının ortaya çıktığını fark etmiş olabilirler; bu mesaj, yeni içerik açısından oyuna verilen desteğin önümüzdeki hafta sona ereceğini doğruladı. İçerik güncellemesi şu şekildedir:

“4 Mart 2024, Crash Team Rumble’ın son içerik güncellemesi olacak.

Ana oyun hâlâ yayında olacak ve oyuncular, 104 yeni öğeyi içeren 500 katmanlı ücretsiz savaş geçişine erişebilecek. Bu, Sezon 1’den 3’e kadar olan tüm Battlepass içeriğini ve ayrıca mevcut tüm etkinlik ödüllerini içerecektir.

Ek olarak, Crash Coin satın alma işlemleri kapatılacak ve oyuncular mevcut Crash Coin’lerini Battlepass için seviye atlama satın almak amacıyla kullanabilecekler.”

Belirtildiği gibi oyun oynanmaya devam edecek ancak artık yeni içerik alınmayacak. Savaş geçişinin herkes için ücretsiz olmasıyla birlikte tüm para kazanma özelliği de kapatılıyor.

Oyundan Toys for Bob’un sorumlu olduğunu düşünürsek şaşırdığımızı söyleyemeyiz, ancak Activision ve Microsoft’taki başka hiçbir stüdyonun bu oyunu almaması tuhaf görünüyor. Oyunun sürekli desteği garanti edecek yeterli oyuncuya sahip olmaması pekâlâ mümkün olabilir, ancak en azından oynanabilir olacağını ve her şeyin ücretsiz olarak mevcut olacağını görmek harika.

Crash Team Rumble’ın son içerik güncellemesi 4 Mart 2024’te yayınlanacak.oyun-6