Crash Bandicoot 4: It’s About Time’ın geliştiricisi Toys For Bob, oyunun bağımsız olacağını duyurdu. Bu, Activision Blizzard’ın satın alınmasının bir parçası olarak Microsoft tarafından satın alınmasından birkaç ay sonra ve Xbox’taki büyük işten çıkarmaların ardından geldi.

Bir şekilde duyuruldu Blog yazısıToys For Bob, Microsoft’un altından çıkan bağımsız bir stüdyo haline geliyor. Bağımsızlık kazanmak için ne tür bir anlaşma yapıldığına dair hiçbir ayrıntı olmasa da blog yazısında Toys For Bob’un şu anda gelecekteki projelerde Microsoft ile ortaklık kurmak için görüşmelerde bulunduğu belirtiliyor. Blog yazısı ayrıca Toys For Bob’un bir sonraki oyununu geliştirmenin ilk aşamalarında olduğunu da ortaya koyuyor, ancak bunun yeni bir IP olup olmayacağı belli değil.

Şimdi oynuyor: Xbox İşletme Güncellemesinden Ne Öğrendik?

Stüdyo, gönderide “Ve bir sonraki yeni oyunumuzu geliştirmenin ilk günlerinde ve herhangi bir duyuru yapmaktan çok uzaktayken, ekibimiz yeni hikayeler, yeni karakterler ve yeni oynanış deneyimleri geliştirmekten heyecan duyuyor” dedi.

Tarafından bildirildiği üzere San Francisco ChronicleMicrosoft’un Ocak ayında yaptığı 10.000 işten çıkarmanın bir parçası olarak Toys For Bob’da 86 çalışan işten çıkarıldı. Ayrıca stüdyonun ofisinin kapatıldığı ve kalanların uzaktan çalışmaya taşındığı da bildirildi. Toys For Bob, Crash Bandicoot’taki çalışmalarından önce en çok Skylanders serisiyle tanınıyordu. Son yıllarda öncelikle Call of Duty için destek stüdyosu olarak çalıştı.

Toys For Bob bağımsızlığını kazanan tek stüdyo olmayabilir, çünkü son raporlar hem Sabre Interactive hem de Gearbox’ın önümüzdeki haftalarda Embracer Group tarafından satılabileceğini gösteriyor.oyun-1