FF VII Rebirth, yarı açık bir dünya oluşturan devasa bölgelere sahiptir; eğer tüm yolu takip ederseniz keşfetmesi oldukça zaman alır. Şanslıyız ki seyahat etmenin birçok hızlı yolu var; Chocobos da bunlardan biri. Bir Chocobo’yu nasıl alacağınız ve onu Final Fantasy VII Rebirth’ün farklı geniş bölgelerinde seyahat etmek için bir binek olarak nasıl kullanacağınız konusunda size rehberlik edeceğiz.

FF VII Rebirth’te Chocobo almak için Grasslands’deki Bill’s Ranch’e ulaşana kadar ana görev dizisini takip etmeniz yeterli. Hikayede ilerledikçe bir Chocobo’yu yakalayıp ona binebileceksiniz.

Oyundaki her bölgenin, çoğu zaman (ancak her zaman değil) bir mini oyun aracılığıyla yakalanması gereken kendi kuşu vardır. Aşağıda her şeyi tartışalım.

FF VII Rebirth’te Chocobo Riding’in kilidini açın

Bill’in Çiftliğinin Konumu

Cloud ve arkadaşları Kalm şehrinden kaçtıktan sonra gizemli kukuletalı figürleri takip ederek Sephiroth’u bulma arayışlarına devam edecekler. İlerlemeleri ancak dev bir yılanın koruduğu bir bataklık tarafından durdurulacak (Midgardsormr).

Ekip, bataklığı geçmek ve potansiyel olarak ölümcül yılanla karşılaşmaktan kaçınmak için bir Chocobo yakalamaya karar verir.

Final Fantasy VII Rebirth’te bir Chocobo almak için, Bill’s Ranch’e ulaşana kadar ana görev dizisini takip etmeniz yeterlidir; burada Cloud’un tespit edilmeden kuşa yaklaşması gereken bir mini oyun oynayarak kaçak bir Chocobo’yu yakalamakla görevlendirileceksiniz.

İşte Yeniden Doğuş macerasına yeni başlayanlar için bazı yararlı ipuçlarını kapsayan bir rehber.

Çiftliğe ulaşın ve görev serisinin bir sonraki bölümüne başlamak için oradaki çocuklarla konuşun. Chocobo’nun kilidini açtığınızda, Chocobo Düdüğünü kullanarak onu istediğiniz zaman arayabilirsiniz (R1’e basın). Chocobos üçte seyahat edebilir farklı hızlar: Yürü, Koş ve Sprint.

Maksimum hareket kabiliyeti sağladığından ve mesafeleri hızlı bir şekilde kat edecek kadar hızlı olduğundan çoğu zaman orta hızı kullanmanızı öneririz.

Diğer Bölgelerde Chocobos’un Yakalanması

Chocobo Çiftliği
Chocobo Çiftliği

Ana hikayeyi ilerleterek, ilgili bir yan görevi tamamlayarak veya aynı sinsi mini oyunu yaparak her bölgenin Chocobo’sunu edinmelisiniz. (Kilit açma gereksinimi her bölgeye göre değişir)

Sinsi mini oyun, oyunun daha uzak bölgelerine seyahat ettikçe daha karmaşık hale gelme eğilimindedir ve Cloud’un kuşa gizlice yaklaşması için daha fazla sabır ve strateji gerektirir. Her bölgenin Chocobo’su, o bölgedeki araziyi geçmenize yardımcı olacak benzersiz bir yeteneğe de sahiptir.

İşte her bölgenin Chocobo’sunun, nasıl elde edileceğinin ve özel yeteneğinin bir dökümü:

 • Junon Bölgesi:
  A gri Dik Kayalıklara Tırmanabilen Chocobo | Tamamlandığında kilidi açılır Bir Rut’ta sıkışıp kaldım yan görev.
 • Corel Bölgesi:
  Bir turuncu Hiçbir Özel Yeteneği Olmayan Chocobo | İlerledikçe kilidi açılır Seaside Inn’in Efsanesi yan görev VEYA Rent-a-Bird’den bir tane kiralayarak
 • Gongaga Bölge:
  Bu yeşil Çikolata kutusu Zıplayan Mantarlar |Kilidi, ilerleme kaydederek açılır ana görev dizisi Scarlet’la karşılaşıncaya kadar.
 • Kozmo Kanyonu Bölge:
  Buna binebilirsin turkuaz renkli Chocobo Kanyonların Etrafında Sıçramak ve Kaymak | İlerledikçe kilidi açılır Güven Tahvilleri görev serisi ve sinsi mini oyunu yapmak.
 • Nibel Bölgesi:
  A mavi Suyun Üzerinde Sörf Yapabilen Chocobo | Tamamlandığında kilidi açılır Yaşlıların Ezoterik Sırları görev ve başka bir sinsi mini oyun.

Chocobos’u Özelleştirme

Çikolata butiği
Chocoboutique Shop’a göz atılıyor

Bill’s Ranch’teki tüm görevleri tamamlayıp ardından Chocoboutique satıcısıyla konuşarak Chocobo özelleştirmesinin kilidini açabilirsiniz. Kuşunuz için kozmetik ürünleri satın almak ve her parçayı beğeninize göre değiştirmek için Altın Tüyleri kullanın. Hatta Chocobo’nuzun rengini bile değiştirebilirsiniz!

İlk iki Altın Tüyü bir görev serisinin parçası olarak alacaksınız ve geri kalanını Chocobo Duraklarını onarmak gibi çeşitli açık dünya etkinlikleriyle kazanabilirsiniz. Bu tüyleri bineğiniz için daha fazla kozmetik ve donanım yükseltmesi satın almak için kullanabilirsiniz.

Ve bu sadece görsel değişiklikler değil. Chocobo’nuzu özelleştirmek, Chocobo yarış mini oyunu sırasında daha hızlı koşmasını sağlar.


Artık Final Fantasy VII Rebirth’te Chocobo sürmenin kilidini açma ve diğer bölgelerde Chocobo’ları nasıl edineceğiniz hakkında her şeyi biliyorsunuz. Hepsini yakalayın, beğeninize göre özelleştirin ve Final Fantasy VII Rebirth hakkında daha fazla bilgi için WIG’i ziyaret etmeye devam edin!oyun-5