Samsung, Galaxy Book4 serisini kısa süre önce piyasaya sürdü. Galaxy Book4 dizüstü bilgisayarlar bu hafta piyasaya sürülmesine rağmen halihazırda satışta. Galaxy Book4 360, Galaxy Book4 Pro, Galaxy Book4 Pro 360 veya Galaxy Book4 Ultra’da 200 dolardan fazla tasarruf edebilirsiniz. Bu, benzer adlara sahip çok sayıda dizüstü bilgisayar anlamına geliyor, ancak şans eseri hepsi Samsung’un web sitesinde aynı sayfada görünüyor ve hangisinin sizin için uygun olduğunu görmenizi kolaylaştırıyor.

Samsung takas programı

Samsung Galaxy Book2 Pro 360

Birkaç yıllık Samsung dizüstü bilgisayarlar bile, eski bilgisayarınızı takas ettiğinizde yeni Galaxy Book4 fiyatından 500 $ indirim alabilir. (Resim kredisi: Daniel Rubino)

Bu bir indirimle tam olarak aynı olmasa da, Samsung birçok kişinin cömert bir takas programı olarak değerlendirdiği bir programa sahip. Eski bir donanım parçasını takas ederek Galaxy Book4 dizüstü bilgisayardan 700 $’a kadar indirim alabilirsiniz. Galaxy Book3 Ultra ile takas yapmak, herhangi bir Galaxy Book4 dizüstü bilgisayar fiyatından 700$ indirim sağlayacaktır. Diğer bilgisayarlar daha düşük indirimlerle sonuçlanır, ancak birkaç yıllık bir cihaz bile yeni Galaxy Book4’ün fiyatında 200 $ indirim yapabilir.

Samsung, bir akıllı telefon veya tabletle de işlem yapmanıza olanak tanır. Kaç kişinin iPhone 14 Pro Max ile Samsung dizüstü bilgisayardan 525 dolar indirim elde edeceğini bilmiyorum ama bu bir seçenek. Galaxy Tab S8 Ultra tablet alım satımlarında 700$’a varan indirimlerden yararlanabilirsiniz. Daha muhtemel bir durum, yeni bir bilgisayarın fiyatını birkaç yüz dolar düşürmek için kullanabileceğiniz eski bir telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarınız olması, ki bu yine de güzel.

En iyi takas tutarları Samsung donanımındadır, dolayısıyla Samsung ekosisteminde kaldığınız için ödüllendirilirsiniz.

Hangi Samsung Galaxy Book4 en iyisidir?

Samsung Galaxy Book4 dizüstü bilgisayarlar

Samsung kısa süre önce Galaxy Book4 dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürdü. (İmaj kredisi: Samsung)

Doğru Galaxy Book4 dizüstü bilgisayarını seçmek sonuçta bütçenize ve bilgisayarınızı nasıl kullandığınıza bağlıdır. PC’ler benzer isimlere sahip olsa da, teknik özellikler ve fiyat açısından aralarında sınır çizecek kadar farklıdırlar. Galaxy Book4 360, FHD ekrana sahip 2’si 1 arada bir dizüstü bilgisayardır. Mevcut indirimle 1.099,99 dolardan başlayan fiyatla grubun en uygun fiyatlısı.

Galaxy Book4 Pro, dokunmayı destekleyen 14 inç 3K AMOLED ekrana sahip. Intel Core Ultra 7 işlemci ve Intel Arc grafikleriyle çalışır. 1.449 dolarlık fiyatıyla bunun Galaxy Book4 alışverişi yapan birçok kişinin tercih edeceği dizüstü bilgisayar olacağından şüpheleniyorum. En azından daha pahalı kardeşleriyle karşılaştırıldığında, daha yüksek özellikleri ve performansı makul bir fiyatla dengeler.

Galaxy Book4 Pro 360, indirimin ardından 1.899,99 $ fiyat etiketiyle premium bölgeye giriyor. Ancak bu fiyata, kutuda 3K AMOLED ekranlı ve S Penli 2’si 1 arada bir dizüstü bilgisayar alırsınız.

Seriyi tamamlayan Galaxy Book4 Ultra, en az bir Intel Core Ultra 7 işlemci ve NVIDIA GeForce RTX 4050 grafik kartıyla birlikte geliyor. Bunu Intel Core Ultra 9 CPU ve NVIDIA GeForce RTX 4070 grafik kartıyla yapılandırabilirsiniz, ancak indirimden sonra bile size 2.999,99 dolara mal olur. Bu spesifikasyona geçmek size 32 GB RAM kazandırır, bu da daha ucuz modelin iki katıdır.genel-20