Smart TV mi arıyorsunuz ve LG televizyonlardan hoşlanıyor musunuz? O zaman Amazon’da LG QNED879 için doğru teklifi bulacaksınız. 55 inçlik versiyonda Mini-LED için yalnızca 585 Euro ödüyorsunuz, bu da her zamankinden daha düşük bir rakam. Bu makalede anlaşmaya değip değmeyeceğini ve LG’den neler bekleyebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yeni bir televizyon hafife alınacak bir satın alma değildir. Bununla birlikte, özellikle LG’nin titreşim kutuları, mükemmel kontrastları ve siyah değerleri nedeniyle pek çok kişi için mutlak bir rüya cihazıdır, ancak aynı zamanda ev bütçesinde de büyük bir delik açarlar. 55 inç TV size yetiyorsa artık Amazon’dan ucuza LG’den mini LED akıllı TV alma fırsatınız var.

Smart TV, 55 inçlik bir ekran köşegeni kullanır. Cihaz, 3.840 x 2.160 piksel ve 120 bölgeye bölünmüş tam dizi yerel karartmalı 4K Ultra HD çözünürlüğe sahip 120 Hz ekran kullanıyor. İncelikli kişiler, tek bir LED tarafından aydınlatılan çok fazla piksel olduğundan, bunun gerçek bir mini LED olamayacağını hemen fark edeceklerdir. Daha net söylemek gerekirse LG burada “Quantum Dot NanoCell Plus teknolojisini” kullanıyor ve bu da size olağanüstü bir televizyon görüntüsü sunuyor.

Adından da anlaşılacağı gibi LG QNED879QB, QNED teknolojisine güveniyor. Buna göre burada bir OLED modeline göre daha parlak ve göz alıcı renkler bekleyebilirsiniz. Bu, panelin parlaklığının daha yüksek olduğu ancak görüntünün biraz daha yapay göründüğü anlamına gelir.

Yani bu, yüksek görüş açısı kararlılığıyla her şeyden önce puan toplayan bir IPS panelinin pazarlama adıdır. LG ayrıca 4K yükseltmeyi de mümkün kılan α7 Gen5 AI işlemciyi kullanıyor. Oyuncular ayrıca iki HDMI 2.1 bağlantı noktası sayesinde paralarının karşılığını alıyor. Ayrıca televizyon, AMD FreeSync, VRR, ALLM ve LG’nin kendi GameGenre modunu da destekliyor. HDR, HDR10 Pro ve Dolby Atmos da gemide.

LG TV teklifi buna değer mi?

Teklif oldukça heyecan verici. Amazon 650,54 Euro’luk bir karşılaştırma fiyatı veriyor, ancak cihaz yalnızca çevrimiçi olarak 1.000 Euro’nun üzerinde bir fiyata satılıyor. Önceki en iyi fiyat olan 722 Euro (idealo’ya göre) de önemli ölçüde daha düşük. Smart TV, oyuncular ve film hayranları için özellikle heyecan verici.

Ancak “gerçek” bir mini LED televizyon arıyorsanız burada bulamazsınız. Panel teknolojisiyle ilgileniyorsanız, çok daha fazla para harcamanız gerekecek. Az sayıda karartma bölgesi nedeniyle, LG kalitesinde mükemmel bir görüntü elde edersiniz, ancak mini LED kalitesinde elde edemezsiniz. Yine de bu fiyata şikayet edecek pek bir şey yok.

Eğer televizyona ilginiz varsa acele etmelisiniz. Bu eski LG modellerinin satışı gibi görünüyor. Buna göre bu fiyata sadece birkaç cihaz bulunmalıdır. Daha fazla teklif bulabilirsiniz Amazon LG Mağazası*.

Teklif hakkında ne düşünüyorsunuz? Televizyonlarda daha fazla fırsat mı istiyorsunuz? Bilmemize izin ver!genel-27