ZTE’nin yan kuruluşu Nubia, Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC 2024) Avrupa’ya geri dönüşünü duyurmakla kalmadı, aynı zamanda ilk katlanabilir akıllı telefonunu da kamuoyunun beğenisine sundu. Nubia Flip, Samsung’un tanınmış adından da anlaşılacağı gibi, kapaklı tasarıma sahip katlanabilir bir cihazdır.

ZTE, MWC’de Nubia Flip’i Tanıttı!

Nubia Flip masanın üzerinde açılmış halde yatıyor

Nubia Flip, ZTE’nin kapaklı tasarımına sahip ilk katlanabilir modelidir. / © Nubia | nextpit’e göre düzenle

Görünüşe göre Samsung, şu anda birçok üreticinin takip ettiği Galaxy Z Flip ile birlikte yeni nesil akıllı telefonlarını Şubat 2020’de piyasaya sürdü. Çünkü artık Çinli akıllı telefon devi ZTE, Avrupa pazarına geri döndü. Ve bu, çok daha başarılı kapaklı tasarım form faktörünü tercih ettikleri ilk katlanabilir modelde geçerli.

Nubia Flip, FHD+ çözünürlüklü 6,9 inç AMOLED ekrana ve delikli tasarımlı, üst orta kısmında 16 MP ön kameraya sahip. Dışarıda, gelen bildirimleri ve kamera vizörünü görüntülemek için 1,43 inçlik dairesel bir AMOLED alt ekran var. Panelin iki yanında 50 MP’lik bir ana kamera ve zorunlu 2 MP’lik derinlik kamerası, LED flaş ışığına uymayan bir tür siyah dış halka içinde yer alıyor. Çünkü arkanın sol üst köşesinde.

IP sertifikasına sahip Nubia Flip!

Nubia Flipin renkleri siyah ve altındır.

Nubia Flip, dairesel bir AMOLED alt ekrana sahiptir. / © Nubia | nextpit’e göre düzenle

Açıldığında 76 x 170 x 7,3 mm boyutlarında ve 214 gram ağırlığında olan Nubia Flip’in henüz bilinmeyen bir fiyatla Mayıs ayının sonunda Alman perakendecilere ulaşması planlanıyor. IPX2 ve IPX4 sertifikalı katlanabilir katlanabilir modelde siyah ve altın renkleri mevcut olacak. Kaputun altında, 6 GB RAM ve 128 GB dahili program depolama alanıyla birlikte Snapdragon 7 Gen 1 yer alıyor. Pilin kapasitesi 4.310 mAh’dir ve birlikte verilen 33 W güç adaptörü kullanılarak hızlı bir şekilde şarj edilebilir.

MWC 2024 basın toplantısında ZTE, 599 dolarlık fiyatını açıkladı. Tabii ki, kabaca euro cinsinden onaylandığı sürece, bu gerçek bir pazarlık ve katlanabilir rekabetin gerçek bir ifadesidir!

76 x 88 x 15,5 mm katlanmış Nubia Flip hakkındaki ilk izleniminiz nedir? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bize yazmaktan çekinmeyin. En azından ZTE’nin geri dönüşüne güvenip güvenmediğinizi merak ediyorum.genel-27