Viral hit The Mortuary Assistant’ın arkasındaki ekipler olan DreadXP ve DarkStone Digital, Paranormal Activity evreninde bir oyun yayınlamak için Paramount Game Studios ile ortaklık yapma planlarını duyurdular.

Stüdyo, yeni projesi hakkında şunları söyledi: “DreadXP’nin Paranormal Activity video oyunu, serinin çığır açan buluntu çekim tarzını korku meraklılarına şaşırtıcı yeni yollarla sunacak ve onları filmlerin hikâyesi ve dünyasını genişleten bir hikayenin içine çekecek.”

Şimdi oynuyor: Paranormal Activity: Bulunan Görüntüler – Oyun Tanıtım Fragmanı

Basitçe Paranormal Activity olarak adlandırılan oyun, tanıtım fragmanıStüdyo, “oyuncuların eylemlerine bağlı olarak karşılaşacakları korkuların türlerini ve yoğunluğunu dinamik olarak değiştirecek” bir “Haunt Sistemi” içerecek.

Epic Pictures CEO’su ve DreadXP yapımcısı Patrick Ewald, “Paramount Game Studios ile çalışmaktan ve Paranormal Activity dünyasını her yerdeki oyunculara getirme fırsatına sahip olmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi. “Filmler zengin hikayeler ve yaratıcı korkularla dolu ve yaratıcı yönetmen Brian Clarke’ın yönetimindeki DreadXP’nin Paranormal Activity video oyunu bu temel ilkeleri onurlandıracak ve korku hayranlarına şimdiye kadarki en korkunç oyunlarımızdan birini sunacak.”

DreadXP eş direktörü ve kreatif direktörü Brian Clarke, “Paranormal Activity serisinin başarısı, korku türünün gücünü ve kapsamını temsil ediyor” dedi. “Cenaze Asistanı’nın korkutucu olduğunu düşünüyorsanız, bu oyunun geliştirilmesi sırasında öğrendiklerimizi alıp onu daha tepkisel ve dehşet verici bir hayalet sistemiyle güçlendiriyoruz. Çok şiddetli olacak!”

Bulunan çekim tarzı korku oyununun şu anda 2026’da piyasaya sürülmesi planlanıyor ve “birden fazla platforma” gelecek, ancak bu platformlar henüz adlandırılmamış. DreadXP’nin önceki heyecan verici oyunu The Mortuary Assistant, PC ve Nintendo Switch için mevcut, dolayısıyla Paranormal Activity yayınlandığında Switch oyuncularının başka bir korku dozu alması mümkün. DreadXP, oyunla ilgili ek ayrıntıları “daha sonraki bir tarihte” açıklayacağını söyledi.oyun-1