Şu anda Nintendo’nun oyun serisindeki “istikrarsızlık” göz önüne alındığında, bugün düşen Pokemon Presents için beklentiler düşüktü. Ne yazık ki sunumun çoğu hayranların beklediği şeydi: küçük güncellemeler, devasa hiçbir şey yok. Ancak sonunda The Pokemon Company kimsenin tahmin etmediği bir bomba patlattı. Hayranları Kalos bölgesine geri götürecek ve daha önce şaftı alan efsanevi bir Pokemon’a SONUNDA biraz sevgi verecek yeni bir oyun olan Pokemon Legends ZA’yı duyurdular. Oyunun teaser fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Konuya dahil olmayanlar için logodaki “Z”, Kalos efsaneleri üçlüsünün üçüncü kısmı olan Zygarde’ye bir göndermedir. Nintendo 3DS için bir “Pokemon Z” başlığı olması gerekiyordu ancak The Pokemon Company bunu yapmadı. Bunun yerine, serinin 2016’daki 20. yılını kutlayabilmek için Güneş ve Ay’ı yaratmaya odaklandılar. Bu, Kalos bölgesi ve Pokemon’u hakkında hayranların daha fazlasını arzulamasına neden olan pek çok “cevaplanmamış soru” olduğu anlamına geliyordu.

Pokemon Legends ZA’nın fragmanıyla ilgili dikkat edilmesi gereken ilginç bir nokta da, 2025’te “aynı anda yayınlanacağını” belirtmeleri. Bu oldukça merak uyandırıcı bir ifade ve muhtemelen Nintendo Switch ve halefi için yayınlanacağına dair söylentilere yol açacak. ikincisi de 2025’te çıkmalı mı?

oyun-4