The Mobius Machine’in çıkış tarihi ne zaman? Bu kavramı daha önce duyduysanız bizi durdurun: Kaçmaya çalışırken yerel faunayla ve bozuk makinelerle savaşmak için terk edilmiş üslerde bulduğunuz güçleri kullanan, yabancı bir ayda dolaşan bir uzay kaşifisiniz.

Evet, Nintendo’nun Metroid serisine çok benziyor ama The Mobius Machine’de göründüğünden biraz daha fazlası var. Bu Metroidvania oyunu, terk edilmiş bir üssün içine gizlenmiş ve eve dönmenin anahtarı olabilecek gizemli bir mekanizmanın etrafında dönüyor. The Mobius Machine’in çıkış tarihini ortaya çıkarırken, ipuçları için fragmanı incelerken ve şimdiye kadar bilinen diğer her şey hakkında sizi bilgilendirirken bize katılın.

Mobius Makinesi’nin çıkış tarihi

Mobius Machine’in çıkış tarihi 1 Mart 2024 Cuma olup PC’de Steam, PlayStation 5, Xbox Series X|S ve Mac aracılığıyla satışa sunulacak.

Göre resmi SSS The Mobius Machine için oyun, “çıkıştan sonra bir süreliğine” ücretsiz güncellemeler içerecek. Şu anda bu güncellemelerin nelerden oluşacağı belli değil, ancak muhtemelen oyunun web sitesi aracılığıyla daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Buhar sayfası gelecek hafta.

Yukarıda bahsedilen platformlara ek olarak Mobius Makinesi’nin, Madruga Works oyunları tarafından Valve’ın Steam Deck’inde “tamamen sorunsuz” çalıştığı onaylandı.

Mobius Makinesi fragmanı

Sevimli görünümlü 2D platformun fragmanında, Isolaria ayının ortasına, hiçbir gücünüz olmadan ve yalnızca kendinizi savunabileceğiniz bir tabancayla çarparak iniyorsunuz. Ancak fragmanın yarısında jeneratöre güç sağlayan bir çeşit koşu bandı görüyoruz. Bunun tam olarak ne yaptığı şu anda bir sır olsa da, bunun adı Mobius Makinesi olması muhtemeldir.

Bununla birlikte, oyuncunun seri tüfek Assault modülü, tek atışlı uzun menzilli Sniper modülü ve aynı anda üç mermi ateşleyen kısa menzilli Scatter modülü için planlara erişebildiği bir çalışma tezgahı da görüyoruz. Bunların hepsinin yaratılması için, düşmanlar patlayana kadar onları patlatarak toplayabileceğiniz bir hurda kaynağı gerekir.

Yukarıda belirtilen üç silah türünün dışında çeşitli güçlendirmeler de gösteriliyor. Birincisi, oyuncunun yukarıya uçmasını ve merdivenin giderek daha yüksek kısımlarına tutunmasını sağlamak için kullanılan bir jetpack’tir. Oyuncu ayrıca daha büyük boşlukların diğer tarafına ulaşmak için bir planörle yüzebilir. Tesisin uzun süredir hareketsiz olan kısımlarını açmak için mekanizmaların kilidinin de açılması gerekecek.

Mobius Makinesi kılavuzu: Oyuncu, terk edilmiş bir tesisin yakınındaki yabancı bir gezegendeki su altı faunasına ateş ediyor.

Mobius Makinesi oynanışı

Madruga Works, Metroidvania oyunlarında deneyimi olmayanlar için oyunun çevrimiçi SSS bölümünde oyunu yaklaşık 15 saat içinde bitirmeleri gerektiğini söylüyor ancak “bunun oyuncunun becerisine ve aşinalık düzeyine bağlı olacağını” belirtiyor.

Ocak 2024’te hayranların dünyanın küçük bir bölümünde gezinmeyi denemesine olanak tanıyan bir beta demo yayınlandı. Şu ana kadar gördüğümüz görüntülere göre, oyuncunun karakteri, siz düşmanları öldürdükçe yüklenen ancak herhangi bir zamanda bir düğmeye basılarak kullanılabilen bir iyileştirme paketine sahip. Ateşli silahlarınız aynı zamanda çok yönlüdür ve bu özelliğin klavye ve fare yapılandırmalarının yanı sıra oyun kumandalarında da iyi çalıştığı varsayılır.

Beta testinin bir sonucu olarak geri bildirim toplandı ve bunun sonucunda Madruga Works birçok oynanış dengelemesi yaptı ve bazı sinir bozucu hataları düzeltti; bunların en önemlileri, Atölyeye daha fazla kısayol eklemek için haritada yapılan ince ayarlar ve miktarların ayarlanmasıydı. Bulunan hurda miktarı ve yeni yükseltmeler oluşturmak için hurda gereksinimleri.

Oyunun çıkışına kadar The Mobius Machine hakkında bildiğimiz tek şey bu. Ancak bu çok uzun bir bekleme değil ve yakında platform oyununun birçok alanını keşfetmeye başlayabileceksiniz. Elbette önümüzdeki birkaç hafta içinde dikkatinizi çekmek için yarışacak pek çok başka PC oyunu da olacak.oyun-2