Bir rapora göre, Meta Quest Pro 2, Güney Koreli teknoloji holdingiyle ortaklaşa şirketin ilk premium XR kulaklığının halefi olarak geliştirilecek. Giyilebilir cihazın önceki modele göre daha güçlü ve daha pahalı olduğu ve Apple Vision Pro ve üzerinde çalışıldığı söylenen diğer gelişmiş karma gerçeklik kulaklıklarıyla rekabet edeceği söyleniyor. Meta’nın ikinci nesil kulaklığının, şirketin Quest UI’si yerine LG’nin webOS’unu temel alan bir kullanıcı arayüzü (UI) kullanacağı bildiriliyor.

Kore Ekonomik Günlük rapor (Korece) bir endüstri yetkilisinin, Meta CEO’su Mark Zuckerberg ve LG Electronics CEO’su Cho Joo-wan’ın, şirketlerin LG’nin donanım ve yazılım teknolojisini (Facebook ana firmasının meta veri dizisi teknolojisiyle birlikte) piyasaya sürmek için kullanma planı öncesinde Çarşamba günü buluşacaklarını aktardığını belirtti. 2025’in ilk çeyreğinde Apple’ın Vision Pro kulaklığını “geçen” “en yüksek performanslı XR kulaklığı” oldu.

Sözde LG-Meta ittifakına ilişkin haberler ilk olarak Eylül 2023’te ortaya çıktı ve cihazın o dönemde 2.000 $ (kabaca 1,65 lakh rupi) veya birinci nesil Quest Pro kulaklığın neredeyse iki katı fiyatında fiyatlandırılacağını belirten bir raporla ortaya çıktı. – ikincisi ilk olarak 2022’de 1.499 dolardan (kabaca 1.24 lakh rupi) piyasaya sürüldü.

Ancak LG’nin donanımı, firmanın iddia edilen kulaklığa giden tek teknolojisi olmayacak. Raporda, Meta’nın Quest UI yerine LG’nin webOS yazılımını entegre etmeyi düşündüğü belirtiliyor; eğer şirket Apple Vision Pro veya Samsung’un iddia edilen ‘Infinte’ XR kulaklığı üzerinde VisionOS ile rekabet etmek istiyorsa bu kullanışlı olabilir.

İddia edilen ittifakın bir parçası olarak Meta’nın yapay zeka teknolojisi, LG’nin bazı ürünlerinde de kullanılacak. Raporda, Zuckerberg’in on yıl içinde Güney Kore’ye ilk ziyaretinin XR kulaklıklarını tartışmak olacağı ve şirketlerin Meta’nın bir sonraki premium XR kulaklıklarını üretmek için ekip kurma planlarını duyurmasının beklendiği belirtiliyor.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Yorumlar

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung, Xiaomi, Realme, OnePlus, Oppo ve diğer şirketlerin en son lansmanları ve haberlerinin ayrıntıları için MWC 2024 merkezimizi ziyaret edin.

Android için ChatGPT Uygulamasının Yakında Yeni Bir Ana Ekran Widget’ı Alacağı Bildirildigenel-8