Son zamanlarda çok büyük bir şey gördük Lenovo Legion Go anlaşması Avrupa’da canlı yayına geçti ve bunun daha fazla satışın, hatta MSRP’de tam bir düşüşün yolda olduğuna dair iyi bir işaret olduğunu öne sürdü. Bir haftadan kısa bir süre sonra Legion Go için ABD ve Kanada’da bir fiyat indirimi yapıldı ve bu, Almanya’da gördüğümüz çok aşırı bir anlaşma olmasa da, size mevcut perakende fiyatından 50 $ indirim sağlıyor.

En iyi taşınabilir oyun bilgisayarlarından biri olan Lenovo Legion Go, kaçırılmayacak 8,8 inç 1600p ekranı ve Nintendo Switch benzeri çıkarılabilir denetleyicileri sayesinde kalabalığın arasından sıyrılıyor. Bu anlaşma, fiyatı 512 GB model için 649,99 dolara ve 1 TB sürüm için 699,99 dolara düşürüyor ve her iki anlaşma da 3 Mart 2024 Pazar günü sona eriyor.

Anlaşmanın ilk işareti, son iki yılda Steam Deck LCD, Steam Deck OLED ve Legion için çok sayıda hediye de dahil olmak üzere, geçmişte oyun el bilgisayarlarının tanıtımını yapmak için pek çok şey yapan The Game Awards Twitter (X) hesabında görüldü. Gitmek.

Anlaşma size yalnızca 50 $ indirim sağlıyor olsa da, markaların şu anda fiyatlandırma konusunda daha aktif olduğunu gösteriyor. MSI, Intel Core Ultra APU sayesinde daha fazla güce sahip olduğunu iddia etmesine rağmen, MSI Claw’ın Legion Go ve ROG Ally ile aynı fiyat noktasında piyasaya sürülmek üzere olduğu göz önüne alındığında bu hiç de şaşırtıcı değil.

Henüz Asus’un ROG Ally fiyatıyla ilgili önemli bir faaliyeti görmedik ve Ayaneo ve OneXPlayer gibi Doğulu üreticilerin el bilgisayarları ayrı bir fiyatlandırma balonunda var olma eğiliminde.

Bununla birlikte, fiyatını değiştirmeye niyeti olmayan markalardan biri Valve’dir ve bunun nedeni, en tanınabilir ve başarılı ürün yelpazesine sahip olmasına rağmen hala en düşük MSRP ile pazarın lideri olmasıdır.

Steam Deck OLED’in yüksek talep görmeye devam etmesini bekliyoruz, bu da herhangi bir fiyat indirimi veya indirime gerek olmadığı anlamına geliyor çünkü bu, en iyi zamanlarda riskli olabilecek üretim üzerinde basit bir baskı oluşturacaktır.

MSI Claw düştüğünde, sınırlı süreli indirimler şeklinde daha fazla fiyat hareketi görmeyi bekliyoruz, ancak Claw, MSI’ın iddialarını karşılarsa Asus ve Lenovo, cihazları için mevcut MSRP’leri korumakta zorlanacak.

MSI’ın neler planladığı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? CES’ten MSI Claw önizlememize göz atın; burada bu yıl piyasaya çıkacak bir sonraki el oyun cihazına göz attık.oyun-2