Diğer tüm modern atıcıların vergilerinizi ödemek kadar heyecanlı görünmesini sağlamak gibi harika bir iş çıkarmasına rağmen, Finaller fırlatma momentumuna yakın bir yerde kalmak için mücadele etti. Geçtiğimiz yıl The Game Awards’ta sürpriz bir çıkışın ardından The Finals, büyük bir tantanayla Steam’e çarptı ve 242.399 eş zamanlı oyuncuyla zirveye ulaştı. Aylar sonra, bu sayı dramatik bir şekilde düştü; bu yazının yazıldığı sırada, 24 saatlik zirve 28 bin ile yaklaşık 20 bin eşzamanlı seviyesinde bulunuyordu.

Bu rakamlar hiç de zayıf olmasa da Finallerin başarılı olmasını ve hak ettiği uzun vadeli desteği almasını istiyorum. Kuşkusuz, bu yılın ilk birkaç ayı Palworld ve Enshrouded’dan Last Epoch ve Helldivers 2’ye kadar sürpriz hitlerle doluydu. Bu kadar çok sayıda harika yeni PC oyunu, Aralık ayının lezzetine geri dönmek için zaman bulmanın her zamankinden daha zor olduğu anlamına geliyor .

Evet, FPS oyunlarının ve genel olarak iyi PC oyunlarının hayranı olarak The Finals’ın bu şekilde düşüşünü görmek canımı sıkıyor. Beceri tavanı oldukça yüksektir ancak mükemmel bir eğime sahiptir, bu da heyecan verici derecede gergin silahlı çatışmalara ve yaratıcı geçiş, saldırı ve savunma kararları için birçok fırsata olanak tanır. Hareketin, becerikli alet kullanımının ve çevreye zarar vermenin koşma ve silah kullanmada en iyi olmaktan daha önemli olduğu bir oyunda, sadece birkaç kafa patlatmak istiyorsanız hayal kırıklığının ortaya çıkması uzun sürmeyecektir.

3v3 takım yapısı bir birim olarak hareket etmenizi gerektirir. Dikeylik etrafında inşa edilen daha küçük ortamlarda, takımınızla iyi konumlandırma ve hareket etme konusunda benzersiz bir uyum vardır; bu, Apex Legends veya Warzone’un genişleyen savaş alanlarına alışkınsanız, sarsıcı görünebilir.

Oyuncu, Final yarışmacılarından birinin reklam panosunun bulunduğu bir savaş arenasında koşar.

Azalan oyuncu sayısı çoğu zaman ortalıkta kalanların grubun en iyisi olduğu anlamına geliyor; bu nedenle, deneyimli tecrübelilerin ara sıra ezilmesine katlanmak istemiyorsanız Finallere girmenin en kolay zamanı değil.

Bir de Finallerin estetiği var ki bu benim en büyük sıkıntım. Ne yazık ki oyun güçlü ve orijinal bir görsel kimliğe sahip değil. Elbette bakması hoş ve oyun şovu konsepti zaman zaman bazı güzel süslemeler sunuyor, ancak karakter tasarımları, görünümleri ve genel görünümü oldukça sıradan.

Oyuncu, bir patlamanın ardından düşen enkazın içinden hızla geçiyor.

Bununla birlikte, umut beslememin önemli bir nedeni var: Mart ayının ikinci haftasında çıkması beklenen Sezon 2’nin yakında gelişi. Bu, oyuncu sayısının hızla artmasını sağlayacak ve Finallere katılmayı çok daha kolay hale getirecek. Yeni Savaş Bileti açısından daha az eziyete, daha farklı ve cazip ödüllere ihtiyacımız var. Yeni haritalar rotasyonu sarsmaya ve görsel çeşitliliği artırmaya yardımcı olacak ve Embark ayrıca modlarda daha fazla çeşitlilik yönünde adımlar atıyor ve tek başına sıraya daha uygun, herkes için ücretsiz modlar sunuyor.

Finals, aylarca ve yıllarca oynanmayı hak eden, ustaca dengelenmiş ve gerçekten taze bir FPS’dir. Tam potansiyeline ulaşması ve lansman oyuncu tabanından aslan payını geri kazanması çok zaman alacak ve çalışacak, ancak Sezon 2’nin onu olması gereken yere geri getirmenin ilk adımı olacağı konusunda umudumu koruyorum . Bunun her derde deva bir çözüm olduğunu düşünmüyorum, ancak umarım sadece birkaç tanesini ayırdık ve buna Sezon 2’den sonra gelenler de oyunu devam ettirmek için yeterli olacaktır.oyun-2