iOS 18 ile ilgili garantiler için yılın çok mu erken? Muhtemelen. Ancak bu, söylenti değirmeninin dönmesini engelleyemez ve her ne kadar söz konusu dönüş henüz tamamen kontrolden çıkmış olmasa da, son dönemdeki bazı raporlar bir sonraki işletim sistemi sürümünün önemi açısından çok umut verici bir tablo çizdi ve şimdi yeni bir bulmaca ortaya çıktı. parça (iddiaya göre) birkaç eski Apple cihazının sahiplerinin yüzlerinde büyük bir gülümseme yaratacak şekilde yerine oturuyor.

2018’de piyasaya sürülen iPhone XR, XS ve XS Max’ten bahsediyoruz; bunların tümü, beş büyük yazılım güncellemesi almadan önce kutudan iOS 12 çalıştırıyordu ve şimdi altıncı işletim sistemi tanıtımına hazırlanıyor. Doğru, kanıtlanmış bir geçmişi olan içeriden biri bugün neredeyse her zaman güvenilir kişiler tarafından alıntılanıyor. MacSöylentiler çok cesaret verici bir kaynak olarak iOS 18 uyumluluk söylentisi

Spesifik olarak, bunlar şu anda desteklemesi beklenen iPhone’ların tümü iOS 18 güncelleme kaçınılmaz olarak sonbaharda çıktığında:

Yukarıda adı geçen altı yıllık XR, XS ve XS Max dışında, bu listede açıkçası şaşırtıcı bir isim yok ve şok edici eksiklikler de yok. 2020’de piyasaya sürülen mütevazı ikinci nesil iPhone SE de elbette aynı şekilde ele alınacak iOS 18 Eylül ayında (muhtemelen) tüm büyük ve/veya yeni kardeşleri gibi makyaj yapılacak ve bu 24 telefona ek olarak, yakında çıkacak olan iPhone 16 ailesinin tüm üyeleri de bir sonraki işletim sistemi sürümünü destekleyecek.

Bütün bunlar yolunda giderse, açıkça çok iyi bir şans var: iPhone SE2 ve iPhone 11 listesi gelecek yılın iOS 19’uyla da uyumlu olacak; bu durumun iPhone XR, XS ve XS Max için geçerli olması pek mümkün değil.

Sırasında iOS 18 Dolayısıyla iOS 17 uyumlu herhangi bir cihaz için desteğin kesilmesi beklenmiyor, iPadOS 18, 2018 ve sonrasında piyasaya sürülen iPad Pro’lara gelebilir, ancak 2017’deki 10,5 ve 12,9 inç modellere gelemez. Bunu duymak biraz hayal kırıklığı yaratıyor ama göz önüne alındığında tamamen şaşırtıcı değil. söz konusu 2017 iPad Pro nesline güç veren ileri yaştaki ve artık mütevazı Apple A10X Fusion işlemci.

2018’den itibaren Apple A10 Fusion tabanlı iPad 9.7 ve 2019’dan iPad 10.2’nin de iPadOS 18’in uyumluluk listesinde bulunması pek olası değil; 2020 ve sonraki sürümlerin yanı sıra 2019 ve sonrasında piyasaya sürülen iPad Airs ve iPad mini’lerin de sorun yaşamaması bekleniyor. bir sonraki işletim sistemi derlemesini çalıştırıyorum.



telefon-1