Sadece iki hafta önce, Arrowhead Game Studios CEO’su Johan Pilestedt, Helldivers 2’nin şimdiden bir milyon satışa ulaşmayı başardığını ve oyunun “tahminleri aştığını” doğruladı. Görünüşe göre Helldivers 2 satışları yavaşlamıyor çünkü oyun şimdiden üç milyonluk satış rakamına ulaşmayı başardı!

Bu, Pilestedt tarafından bir tweet’e yanıt olarak bir kez daha doğrulandı.

Unutmayın, emoji “yukarıyı” işaret ediyor, bunun da eşit olduğu anlamına geldiğini varsayıyoruz daha yüksek üç milyondan fazla, ancak bu konuda spekülasyon yapmak istemiyoruz.

Buna ek olarak Pilestedt, Helldivers 2’nin eşzamanlı oyuncular için mevcut sunucu sınırının 800.000 olduğunu da doğruladı ve evet, her iki platformdaki oyun paylaşım sunucuları göz önüne alındığında, bu hem PS5 hem de PC’nin birleşimi için geçerlidir.

Artık sunucular kapalı olduğundan Arrowhead artık oyun iyileştirmelerine odaklanabilir. Sadece bu da değil, Pilestedt aynı zamanda oyun için “heyecan verici şeylerin” yaklaştığını da söyledi. Umarız bu heyecan verici şeyler arasında tüm oyunculara ücretsiz olarak sunulacak vaat edilen yeni düşmanlar, biyomlar ve daha fazlası bulunur!

Hellidivers 2’nin Neden Satışa Devam Ettiğine İlişkin Görüşümüz

Eğlenceli bir oyun döngüsü, hemen yapılan ve sunucuların istikrarlı göründüğü bir Battle Pass ile, özellikle de arkasında güçlü bir ağızdan ağza dolaşan söylentilerle daha fazla satıldığını görmek bizi şaşırtmaz. İncelememizde tartıştığımız oyunda sevilecek pek çok şey var.

Helldivers 2’nin satmaya devam edeceğini mi düşünüyorsunuz yoksa hedefine ulaştı mı? Yorumlarda ses kapalı.

oyun-6